BLOG

artykuły ekspertów | 13.07.2021

Planowanie produkcji przy dużej różnorodności rodzajów produktów i formatów opakowań na przykładzie Torf Corporation

Różnorodność produktów i formatów opakowań to wyzwanie, z którymi mierzy się wiele firm produkcyjnych. W takiej sytuacji problem planowania produkcji nabiera jeszcze większego znaczenia. Jak poradziła sobie z nim firma Torf Corporation, właściciel marki tołpa®?

artykuły ekspertów | 17.05.2021

Mafia nadgodzinowa w polskich przedsiębiorstwach

Sformułowanie „mafia nadgodzinowa” nie jest clickbaitem, a rzeczywistością polskich przedsiębiorstw. Jak działa taka mafia? W jaki sposób walczyć z tym procederem? Przeczytaj.

artykuły ekspertów | 16.04.2021

Traceability – modny gadżet czy konieczność?

Traceability, genealogia produktu, możliwość śledzenia go w procesie wytwarzania, która umożliwia kontrolę przepływu danych na jego temat. Wiemy, że to przydatna funkcjonalność, pozwalająca określić skład produktów, stosowana w systemach, które mają wpływ na zarządzanie surowcami, partiami produktów, strukturą BOM w takich rozwiązaniach jak ERP czy MES. Traktujemy ją jako czynność inżynierską, logistyczną, kontroli jakości. To standardowe postrzeganie zagadnienia. Poniżej wskażę także na możliwe inne punkty widzenia.

artykuły ekspertów | 11.03.2021

System MES – na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Dobry system MES potrafi wznieść proces produkcji na inny poziom. Wdrożenie go w organizacji to jeden z najprostszych sposobów na efektywne zarządzanie zasobami przedsiębiorstwa. Na co należy zwrócić uwagę przy jego wyborze?

artykuły ekspertów | 23.02.2021

5 powodów, dlaczego warto mieć aplikację mobilną XPRIMER 4.1

Dodanie aplikacji mobilnej do systemu xprimer 4.1 spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem – zarówno przez branżę produkcyjną, jak i HR. Nie musimy się nawet nad tym zastanawiać – wiemy, że to reakcja na ułatwienia, jakie niesie za sobą korzystanie z niej. I to o nich chcemy Wam dziś opowiedzieć.

artykuły ekspertów | 12.01.2021

Historia jednego STANDARDU… część 2: Zarządzanie przedsiębiorstwem a system APS i XPRIMER

Przemyślana ewolucja zamiast skaczącej rewolucji? Zapraszamy do lektury dalszego ciągu artykułu poświęconego standaryzacji procesu zarządzania produkcją w przedsiębiorstwie!

artykuły ekspertów | 09.12.2020

Historia jednego STANDARDU… część 1: Proces produkcyjny w kontekście systemów IT – System MRP II

Masaaki Imai powiedział kiedyś, że standardy nie są niezmienne. Czy należy przez to rozumieć, że funkcjonują po to, by je zmieniać? Przeczytajcie, jak wyglądało to na przestrzeni ostatnich 30 lat.

artykuły ekspertów | 09.12.2020

Automatyczne grafiki pracy – zaczyna się od systemu APS

Punktem wyjścia do rozpatrywania grafików czasu pracy w znacznie szerszym kontekście są podstawowe założenia systemów do harmonogramowania procesów produkcji (APS). Jesteście ciekawi, jak to działa? Przeczytajcie!

artykuły ekspertów | 08.12.2020

Zarządzanie przedsiębiorstwem – co zmienia moduł traceability w systemie MES?

Budując systemy informatyczne należy zwrócić szczególną uwagę na to, jakimi danymi posługuje się firma i które z nich niosą za sobą wartości. Traceability, implementowane w systemach klasy MES, na pewno jest informacją, która taką wartość posiada. Zapraszamy do lektury!

Konsultacja z ekspertem

Skontaktuj się z nami i zamów bezpłatną konsultację z naszym ekspertem. Podczas krótkiej rozmowy telefonicznej postaramy się poznać Twoje potrzeby i odpowiedzieć na wszystkie pytania.