BLOG

artykuły ekspertów | 11.03.2021

System MES – na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Dobry system MES potrafi wznieść proces produkcji na inny poziom. Wdrożenie go w organizacji to jeden z najprostszych sposobów na efektywne zarządzanie zasobami przedsiębiorstwa. Na co należy zwrócić uwagę przy jego wyborze?

artykuły ekspertów | 23.02.2021

5 powodów, dlaczego warto mieć aplikację mobilną XPRIMER 4.1

Dodanie aplikacji mobilnej do systemu xprimer 4.1 spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem – zarówno przez branżę produkcyjną, jak i HR. Nie musimy się nawet nad tym zastanawiać – wiemy, że to reakcja na ułatwienia, jakie niesie za sobą korzystanie z niej. I to o nich chcemy Wam dziś opowiedzieć.

artykuły ekspertów | 12.01.2021

Historia jednego STANDARDU… część 2: Zarządzanie przedsiębiorstwem a system APS i XPRIMER

Przemyślana ewolucja zamiast skaczącej rewolucji? Zapraszamy do lektury dalszego ciągu artykułu poświęconego standaryzacji procesu zarządzania produkcją w przedsiębiorstwie!

artykuły ekspertów | 09.12.2020

Historia jednego STANDARDU… część 1: Proces produkcyjny w kontekście systemów IT – System MRP II

Masaaki Imai powiedział kiedyś, że standardy nie są niezmienne. Czy należy przez to rozumieć, że funkcjonują po to, by je zmieniać? Przeczytajcie, jak wyglądało to na przestrzeni ostatnich 30 lat.

artykuły ekspertów | 09.12.2020

Automatyczne grafiki pracy – zaczyna się od systemu APS

Punktem wyjścia do rozpatrywania grafików czasu pracy w znacznie szerszym kontekście są podstawowe założenia systemów do harmonogramowania procesów produkcji (APS). Jesteście ciekawi, jak to działa? Przeczytajcie!

artykuły ekspertów | 08.12.2020

Zarządzanie przedsiębiorstwem – co zmienia moduł traceability w systemie MES?

Budując systemy informatyczne należy zwrócić szczególną uwagę na to, jakimi danymi posługuje się firma i które z nich niosą za sobą wartości. Traceability, implementowane w systemach klasy MES, na pewno jest informacją, która taką wartość posiada. Zapraszamy do lektury!

artykuły ekspertów | 07.12.2020

Zarządzanie zasobami w firmie produkcyjnej – nieefektywność procesów a nadmierna ilość informacji

Nieefektywne wykorzystanie zasobów, również ludzkich, to jeden z pierwszych czynników, jakimi powinniśmy się zająć, jeśli chcemy usprawnić działanie naszego przedsiębiorstwa. Sprawdźcie, jak może w tym pomóc wykres Gantta!

artykuły ekspertów | 03.12.2020

Recepta na sprawne zarządzanie przedsiębiorstwem produkcyjnym? Aplikacja mobilna!

Czy wykorzystanie aplikacji mobilnych będzie prawdziwym „game-changer’em” w polskich przedsiębiorstwach? Jaką wartość dodaną mogą zyskać firmy dzięki nim? Przeczytajcie!

artykuły ekspertów | 03.09.2020

Dlaczego plan produkcji jest nieaktualny chwilę po opublikowaniu czyli jak poradzić sobie z dynamiką zmian

Reagowanie na ciągle zachodzące zmiany stanowi nieodzowną część pracy osób, w gestii których leży planowanie produkcji. Ale jak postępować z sytuacji, gdy, na przykład, z powodu awarii maszyny ułożony plan i harmonogram przestają być aktualne? Mamy na to gotową receptę.

Konsultacja z ekspertem

Skontaktuj się z nami i zamów bezpłatną konsultację z naszym ekspertem. Podczas krótkiej rozmowy telefonicznej postaramy się poznać Twoje potrzeby i odpowiedzieć na wszystkie pytania.