Ewidencja produkcji: widzieć to znaczy wiedzieć

Widzieć to znaczy wiedzieć – wiedzieć, jak szybko i trafnie zareagować na występujące zaburzenia oraz co zrobić, żeby uniknąć ich w przyszłości. W procesie produkcyjnym oprócz planowania, równie ważna jest ewidencja produkcji. Na każdym etapie procesu produkcyjnego należy śledzić ewidencję postępów produkcyjnych, to pozwoli wychwycić nawet najmniejszy błąd,  który zaburza płynność na produkcji, a tym samym przyczyni się do optymalizacji kosztów produkcji.

Wyzwanie: ustalenie zasad ewidencjonowania produkcji

Znalezienie wiarygodnych odpowiedzi na kluczowe pytania – możliwie szybko. Czy produkcja jest realizowana zgodnie z planem? Czy rzeczywiste czasy realizacji są zgodne z danymi wykorzystywanymi do planowania? W jaki sposób zadbać, o to żeby wszystkie zdarzenia zostały odpowiednio zarejestrowane? Czy maszyny są sprawne a pracownicy mają przydzielone zadania? Czy wiesz kto, co, kiedy i z czego wyprodukował? Czy wiesz kogo i za jaką pracę należy wynagrodzić? Czy – a właściwie jak wiedzieć to wszystko?

elektroniczny obieg dokumentów w firmie
zarządzanie obiegiem dokumentów w firmie

Rozwiązanie: bieżący monitoring i automatyzacja produkcji

Realizacja nawet najbardziej precyzyjnych planów wymaga bieżącego monitorowania i wbrew pozorom wcale nie chodzi tutaj o gromadzenie jak największej ilości danych. Rozwiązaniem jest ergonomia, zarówno w zbieraniu informacji, ich przetwarzaniu, jak i podejmowaniu działań w oparciu o nie. Dzięki niej od razu widzimy, które punkty procesu wymagają naszej interwencji oraz wiemy, jak uniknąć podobnych zdarzeń w przyszłości. Zastanawiasz się, jak przekonasz pracowników do nowego stylu pracy? Zapewnisz im wysoką intuicyjność całego procesu i łatwość w zgłaszaniu zdarzeń na bieżąco. Słowo klucz dla ewidencji produkcji? Automatyzacja.