leasing oprogramowania eq system

Leasing oprogramowania eq system

Leasing oprogramowania staje się coraz popularniejszą formą finansowania inwestycji w rozwiązania IT, która jest alternatywą dla tradycyjnego zakupu licencji.  

Decydując się na leasing oprogramowania, zyskujesz nie tylko dostęp do najnowszych rozwiązań technologicznych, ale także lepsze zarządzanie budżetem, kosztami i większą zwinność operacyjną. To świetne rozwiązanie nie tylko dla małych firm, ale dla wszystkich, które chcą korzystać z nowoczesnego oprogramowania, przy zachowaniu elastyczności finansowej i możliwości wpływania na przyszłe koszty.

Leasing oprogramowania polega na nabyciu licencji na oprogramowanie przez firmę leasingową i przekazaniu jej leasingobiorcy (przedsiębiorstwu) na określonych warunkach finansowych. Leasingobiorca, zamiast wydawać jednorazowo pełną kwotę na oprogramowanie wraz z jego wdrożeniem, płaci za nie ratalnie przez czas określony umową leasingową. Po upływie tego czasu leasingobiorca dokonuje wykupu oprogramowania za 1% wartości. Klient może zatem przeznaczyć wolne środki finansowe na inne inwestycje, równocześnie korzystając w pełni z funkcjonalności wdrożonego systemu IT. 

Schemat procedury leasingu oprogramowania

schemat leasingu oprogramowania

 

Finansowanie oferowane przez eq system

W ramach współpracy z Europejskim Funduszem Leasingowym – wiodącą firmą leasingową na rynku polskim – oferujemy różne formy finansowania inwestycji w nasze systemy do zarządzania produkcją oraz personelem:

leasing operacyjny,

leasing finansowy,

pożyczkę.

Oferta finansowania zakupu gotowego do użytku systemu kierowana jest zarówno do MŚP, jak i dużych przedsiębiorstw z każdej branży, a przy spełnieniu określonych warunków – również do firm z krótką historią działalności. Forma finansowania dobierana jest w zależności od preferencji Klienta i warunków przeprowadzenia inwestycji.  

 

Co wyróżnia naszą ofertę finansowania oprogramowania?

możliwość sfinansowania całkowitej wartości systemu

minimalna liczba dokumentów do wniosku

szybka procedura rozpatrzenia wniosku (w idealnym przypadku nawet w 60 minut od zapytania do zawarcia umowy)

wpłata wstępna od 0 do 45% wartości projektu (dolna granica może zależeć od oceny zdolności kredytowej)

okres leasingu do 3 lat z możliwością wcześniejszego zakończenia leasingu

wydłużenie okresu leasingu do 5 lat uzależnione od pełnej procedury rozpatrzenia wniosku i dostępne przy projektach o wyższej wartości

dostępne etapowe finansowanie projektu

możliwość ustalenia indywidualnych harmonogramów rat miesięcznych, w zależności od preferencji Klienta lub specyfiki biznesu (np. sezonowość)

zmiana wysokości raty lub prolongata płatności możliwa w trakcie trwania umowy

dedykowany opiekun klienta przez okres trwania umowy.

Jakie korzyści daje leasing oprogramowania z eq system?

natychmiastowy dostęp do najnowszych technologii przy minimalnej barierze wejścia

brak konieczności mrożenia środków finansowych

możliwość elastycznego kształtowania opłat leasingowych

zmniejszenie obciążeń podatkowych.

Dlaczego warto wybrać leasing oprogramowania?

Zakup oprogramowania gotowego do użytkowania za pomocą leasingu nie wymaga od przedsiębiorstwa ponoszenia kosztów zakupu jednorazowo. Pozwala to na przeprowadzenie inwestycji nawet w przypadku braku całości środków lub na przeznaczenie środków na inne cele. 

W porównaniu do finansowania za pomocą kredytu, przewagą leasingu oprogramowania jest możliwość bezpośredniego uwzględnienia rat leasingowych w kosztach uzyskania przychodu. O wiele szybszy i prostszy jest proces rozpatrywania wniosku leasingowego, a decyzja jest niemal natychmiastowa. 

Leasing oprogramowania pozwala także na dowolność w ustalaniu wielkości rat miesięcznych, w zależności od planowanych przychodów lub kosztów przedsiębiorstwa. Firma ma zatem wpływ na wysokość kosztów leasingu w danym miesiącu, a co za tym idzie na wysokość obciążeń podatkowych. Prostsze są również procedury wcześniejszej spłaty wartości inwestycji.

W porównaniu do modelu subskrypcyjnego korzystania z licencji, poza możliwością prolongaty płatności, leasing oprogramowania kończy się wykupem licencji po zakończeniu okresu trwania umowy po symbolicznej cenie. 

Chcesz otrzymać ofertę na leasing oprogramowania od eq system?