Historia naszej firmy

Jeśli chcesz poznać nas lepiej, przeczytaj – jak to wszystko się zaczęło i co miało wpływ na to, jaką firmą jesteśmy dzisiaj. To nasze 29 lat w skrócie – nie zawsze było idealnie, ale jesteśmy pewni, że wspomniana poniżej czwórka przyjaciół stworzyła firmę, w której najbardziej liczą się ludzie i realizacja ich oczekiwań. Poznaj naszą historię i przekonaj się jaką firmą jest eq system.

1991-1996

1991 - 1996

Czterech przyjaciół ma pomysł, chcą mieć swoją firmę. Niewiele myśląc, po prostu ją zakładają. Na początku wiedzą jedynie, że będą specjalizować się we wdrażaniu systemów ERP, w nich mają doświadczenie. Zaczynają jeździć po całej Polsce i wdrażać. Tak naprawdę pełnią jeszcze funkcje: handlowców, analityków i product managerów. Po jakimś czasie czują, że jest ich za mało w stosunku do liczby realizowanych projektów. Zespół powoli zaczyna się powiększać, a wynajmowany pokój staje się w końcu za mały.

1997-2001

1997 - 2001

Większość naszych klientów stanowią firmy produkcyjne, jest ich coraz więcej. Robienie notatek na komputerze i pojedynczych kartkach przestaje nam wystarczać. Potrzebujemy bardziej wyspecjalizowanego narzędzia do zarządzania kontaktami i relacjami z klientami. Szukamy systemu CRM, który odpowiadałby naszym potrzebom. Niestety do każdego mamy jakieś "ale". W eq system mamy jednak tak, że nie trzeba nas długo przekonywać do tego, żebyśmy zrobili coś po swojemu. Tak powstaje nasz pierwszy autorski system – SIMPLE.CRM. Okazuje się, że nasze wymagania, co do systemów CRM są podobne do oczekiwań naszych klientów. Zaczynamy sprzedawać nasze pierwsze autorskie oprogramowanie. SIMPLE.CRM zdobywa nawet kilka prestiżowych nagród za swoją funkcjonalność i intuicyjność. Nie musimy chyba dodawać, że dołącza na stałe do oferty firmy i stanowi uzupełnienie systemów ERP? W ten sposób, całkowicie przypadkowo stajemy się producentem oprogramowania.

2002-2005

2002 - 2005

Coraz bardziej zaczynają przeszkadzać nam i naszym klientom ograniczone możliwości systemów ERP. Chcemy jeszcze bardziej usprawniać procesy produkcyjne, a nie możemy tego robić tak efektywnie, jak byśmy chcieli. Zaczynamy szukać innowacyjnych rozwiązań, które są w stanie wspierać kompleksowo procesy zarządzania produkcją. Poszerzamy naszą ofertę o systemy klasy APS, WMS i MES. Podejmujemy również kluczową decyzję o naszej działalności – chcemy wspierać firmy produkcyjne w ciągłym doskonaleniu procesów. Nasz zespół się powiększa, tworzy go już ponad 50 osób.

2006-2007

2006 - 2007

Narzędzia nie są rozwiązaniem. Jest nim nasze doświadczenie i wizja zmian. Narzędzia mają ją jedynie urzeczywistnić – to nasze nowe motto. Od teraz nasza działalność opiera się również na doradztwie. Naszym głównym celem biznesowym staje się kompleksowość – wiedzy, podejścia i oferty.

2007-2008

2007 - 2008

Zaczynamy budować sieć partnerską. Wierzmy, że najlepsze efekty (niezależnie od obszaru działalności) przynosi współpraca z ludźmi, którzy widzą różne możliwości na osiągnięcie tego samego celu. Cenimy współpracę z firmami o podobnym podejściu – chętnie dzielimy się naszym doświadczeniem i równie chętnie je poszerzamy. Podejmujemy współpracę z firmami: Asprova Corporation, OpenData oraz Aimtec. Dostrzegamy korzyści płynące z międzynarodowej współpracy. Naszymi partnerami stają się Ci, którzy opierają swój biznes na innowacjach i nowoczesnych technologiach.

2009-2011

2009 - 2011

Tworzymy kolejne autorskie rozwiązanie – platformę komunikacyjną XPRIMER. Dział programistyczny rośnie dwukrotnie. XPRIMER to rozwiązanie, pozwalające zadbać o większość procesów biznesowych w firmie. Jest również zdobywcą wielu bardzo ważnych dla nas nagród, w szczególności Produktu Innowacyjnego. Od tego momentu nasi klienci to już nie tylko firmy z branży produkcyjnej, ale również edukacyjnej, ochrony zdrowia, retail czy usługowej.

2011-2012

2011 - 2012

Coraz mocniej angażujemy się w budowanie marki osobistej naszych specjalistów. Coraz więcej nas na konferencjach i seminariach. Rozpoczynamy współpracę z uczelniami wyższymi. Od tego momentu regularnie organizujemy dedykowane szkolenia oraz cykliczne webinaria.

2014

2014

Nasz zespół tworzy ponad 100 osób, przestajemy mieścić się w wynajmowanym biurze. Budujemy własną siedzibę. Przeprowadzamy się i... w końcu jesteśmy na swoim!

2015

2015

Nasza oferta staje się w pełni kompleksowa, tak samo jak nasze kompetencje. Jesteśmy w stanie zadbać o firmy z różnych branż, na różnym etapie rozwoju i z różnymi oczekiwaniami. Wypracowana przez nas metodologia jest efektywna i bezpieczna.

2016

2016

To dla nas rekordowy czas pod wieloma względami – liczby klientów, wymagających projektów oraz nowych wyzwań. Powstaje nowa wersja autorskiej platformy XPRIMER. Odświeżyliśmy ją wizualnie i dodaliśmy wiele nowych, konkurencyjnych funkcjonalności. Wprowadzone w niej zmiany docenili zarówno nasi obecni, jak i nowi klienci. Zdobywamy trzy prestiżowe wyróżnienia – Gazelę Biznesu, Geparda Biznesu oraz po raz czwarty z rzędu nagrodę dla Najlepszego Partnera Biznesowego Asprova Corporation i OpenData. Dzieje się!

2017

2017

To czas nowych projektów, z których nie wszystkie mieszczą się w ramach naszej tradycyjnej działalności. Angażujemy się w promocję polskiej kultury i sztuki pod szyldem "eq system w ramach kultury". Jeśli chodzi o bardziej tradycyjną działalność – tworzymy wyspecjalizowany moduł XPRIMER.MOM dedykowany firmom produkcyjnym, które chcą przejść od teoretycznych założeń Industry 4.0 do ich realizacji w praktyce. Jeśli chodzi o nagrody, powtarzamy precyzyjnie rok poprzedni. Nadal jesteśmy uzależnieni od ciągłego rozwoju i wymagających projektów. Nasz system to już ponad 140 osób! Ponad 140 osób, którym cały czas się chce. Prawda, że miło?

A DZIŚ ?

Konsultacja z ekspertem

Skontaktuj się z nami i zamów bezpłatną konsultację z naszym ekspertem. Podczas krótkiej rozmowy telefonicznej postaramy się poznać Twoje potrzeby i odpowiedzieć na wszystkie pytania.