Spotkanie partnerów ASPROVA APS

W dniach 18-19.05.2022r. mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spotkaniu partnerów Asprova. W Pilźnie spotkało się 10 firm partnerskich. Podczas wydarzenia Michał Lach – prezes eq system – podzielił się doświadczeniami z naszej współpracy, która trwa nieprzerwanie od 2008 r. W tym czasie eq system jako wyłączny dostawca ASPROVA APS na polskim rynku zrealizował już ponad 80 wdrożeń systemu do planowania i harmonogramowania produkcji, wielokrotnie zdobywając tytuł Najlepszego Partnera Biznesowego Asprova.

ASPROVA APS to wyspecjalizowane rozwiązanie do planowania oraz harmonogramowania produkcji, które pozwala stworzyć plan uwzględniający pełną logistykę produkcji oraz zapewniający sprawny przepływ materiałów i informacji. Z ASPROVA APS nasi klienci m.in. wydłużyli horyzont planowania, skrócili cykle produkcyjne, czy poprawili terminowość realizacji produkcji.

Tak o efektach wdrożenia mówią nasi klienci:

 

Wdrożenia, które razem zrealizowaliśmy z eq system, dały nam przede wszystkim poprawę elastyczności. Dzięki ASPROVA APS jesteśmy w stanie znacznie bardziej elastycznie dostosować naszą produkcję do zamówień. Wcześniej wszelkie zmiany w planowaniu odbywały się w  arkuszach kalkulacyjnych, samo  sprawdzenie dostępności surowców zabierało nam kilka dni. Zyskaliśmy precyzję w zamawianiu surowców, co za tym idzie ograniczamy nasze stany magazynowe.

Maciej Bursztein, członek zarządu i dyrektor ds. rozwoju w Formaster

 

ASPROVA APS daje możliwość lepszego wykorzystania kompetencji naszego zespołu. Teraz planista już nie mówi „muszę przygotować plan”, lecz koncentruje się na ocenie planu i jego spójności z założoną strategią, wyłapuje wąskie gardła, sugeruje kierunki rozwoju mocy produkcyjnych. Planiści przeszli z roli osoby wpisującej i kolorującej komórki Excela do roli stratega prezentującego optymalne sposoby realizacji celów produkcyjnych i szans rozwoju, co oczywiście przekłada się na ich postrzeganie w organizacji.

Tomasz Skrzypczak, kierownik planowania w Solaris Bus & Coach

 

System ASPROVA APS umożliwił uzyskanie elastyczności w czasach pandemii, kiedy cały rynek zmaga się z wyzwaniem, jakim jest dostępność surowców i zachowanie ciągłości łańcucha dostaw.  Optymalizacja i elastyczne zarządzanie produkcją oraz zapasami stało się jeszcze istotniejsze niż dotychczas, a dzięki wdrożonemu systemowi Sohbi Craft Poland sprawnie dostosowuje się do niezwykle dynamicznie zmieniającego się otoczenia.

Tomasz Chodór, dyrektor zakładu Sohbi Craft Poland

 

Elastyczność ASPROVA APS oraz szeroka możliwość rozwoju systemu została wielokrotnie doceniona przez klientów eq system. Podobnie jak nasze podejście do jej wdrażania, które opieramy na ścisłej współpracy z naszymi klientami na każdym jego etapie. Nasi eksperci nie narzucają również klientom gotowych rozwiązań, ale zawsze dopasowują je do potrzeb organizacji, a każde wdrożenie poprzedzone jest dokładną analizą procesów. To właśnie indywidualne podejście do każdego projektu uważamy za gwarancję udanego wdrożenia.

Przeczytaj również