Solaris Bus & Coach sp. z o.o.

Solaris Bus & Coach sp. z o.o. to jeden z europejskich liderów produkcji autobusów i trolejbusów. Bazując na ponad 27-letnim doświadczeniu i ponad 23.000 wyprodukowanych pojazdów, Solaris każdego dnia wpływa na jakość komunikacji miejskiej w setkach miast w całej Europie. Z myślą o przyszłości, firma wyznacza nowe standardy, dynamicznie rozwijając swoje produkty, zwłaszcza w obszarze elektromobilności. Pojazdy firmy były wielokrotnie nagradzane za jakość i innowacyjność zarówno w Polsce, jak i w innych państwach Unii Europejskiej. Pojazdy Solarisa jeżdżą w ponad 750 miastach w 32 krajach.

Firma Solaris nawiązała współpracę z eq system w zakresie wdrożenia systemu do planowania i harmonogramowania produkcji ASPROVA APS.

Branża:

automotive

Obszar biznesowy:

planowanie i harmonogramowanie produkcji

Wybrany system:

ASPROVA APS

Liczba operacji w planie produkcyjnym:

do 100 K

Cele wdrożeniowe

Możliwość szybszej reakcji na zmiany w łańcuchu dostaw.

Skrócenie czasu poświęconego na planowanie.

Możliwość przygotowywania alternatywnych wersji planu produkcji.

Usprawnienie pracy planistów.

Efekty współpracy

Skrócenie czasu realizacji zleceń.

Wzrost wskaźnika On Times in Full, czyli perfekcyjności dostaw zgodnych z zamówieniem.

Skrócenie czasu potrzebnego na aktualizację harmonogramów z 3-4 dni do kilkudziesięciu minut.

Zmiana zakresu zadań planisty - stał się strategiem, prezentującym optymalne sposoby realizacji celów produkcyjnych i szans rozwoju przedsiębiorstwa.

Tomasz Skrzypczak
Kierownik planowania, Solaris Bus&Coach

Współpraca z eq system należała do jednych z najlepszych wdrożeń, w których brałem udział. Współpraca była uporządkowana, monitorowana, mogliśmy liczyć na zrozumienie ze strony partnera – zrozumienie procesów, ale również zrozumienie nas jako organizacji. Nie czuliśmy się zepchnięci do roli laików, u których wdraża się system. Byliśmy partnerami, z którymi się współpracuje przy wdrożeniu. Oczywiście ogromne znaczenie miała też analiza przedwdrożeniowa oraz sama ASPROVA APS jako rozwiązanie w pełni dopracowane i skonfigurowane do naszych potrzeb. Dziś, dzięki zebranemu doświadczeniu, dalej rozszerzamy wdrożenie w nowych obszarach operacyjnych naszej firmy.

Chcesz dowiedzieć się więcej o współpracy eq system i firmy Solaris? 

Pobierz pełne case study.