eq system skandinavia - planowanie produkcji

Zaplanuj ślad węglowy

Czy wiesz, jak duży jest ślad węglowy związany z produkcją i łańcuchem dostaw Twojej firmy oraz co się na niego składa? Zastanawiałeś się, czy możesz aktywnie wpływać na zrównoważony rozwój organizacji? Przedsiębiorcy coraz częściej zadają sobie to pytanie i coraz częściej podążają właśnie w tym kierunku. Wśród takich firm jest także EQ System Scandinavia Oy. Przeczytaj, co nas wyróżnia.

Krok przed śladem węglowym

Misją EQ System Scandinavia jest eliminacja odpadów z przemysłu wytwórczego poprzez odpowiednie planowanie. Opracowaliśmy koncepcję, która pozwala przewidywać w przedsiębiorstwach emisję gazów cieplarnianych oraz planować produkcję i łańcuch dostaw. Powstałe plany symulują, optymalizują, zbierają aktualne dane i raportują z wyprzedzeniem – jeszcze zanim powstanie ślad węglowy.

Inwestycja w ekologię

Wykorzystanie surowców i półfabrykatów w przemyśle wytwórczym, logistyce, magazynowaniu, na liniach produkcyjnych i wyposażeniu, a także ich routing w odniesieniu do zamówień to wybory, które mogą wpłynąć na przyszłą emisję gazów cieplarnianych. Co może pomóc podjąć właściwe decyzje? Metoda przewidywania wielkości śladu węglowego, opierająca się na światowej klasy narzędziach informatycznych, które dostarczamy.

To dzięki nim określisz, w jakim stopniu Twoja firma będzie się angażować w redukcję emisji gazów cieplarnianych i czy ta kwestia stanie się kolejnym celem biznesowym organizacji. Co ważne, koszty produkcji w stosunku do emisji obliczysz w ramach procesu projektowania, bez dodatkowych kalkulacji. Będziesz mógł też informować swoich klientów, jak bardzo inwestują w zmniejszenie swojego śladu węglowego.

Chcesz, by Twoje przedsiębiorstwo było postrzegane jako bardziej ekologiczne? Skorzystaj z funkcjonalności narzędzi, które umożliwią Ci rozwój w tym kierunku. Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej.

Kari Juntunen
CEO, Founder at EQ System Scandinavia Oy

Przeczytaj również