Siła precyzji w PZL WZM

Zarządzanie złożonym procesem produkcyjnym (długi cykl, duże serie, wiele indeksów) zazwyczaj wymaga równie złożonego podejścia, co do jego doskonalenia. Nie wystarczy tutaj jedynie wybór wyspecjalizowanego narzędzia – konieczne jest sprawdzenie czy wszystkie założenia teoretyczne są możliwe do realizacji przy jego pomocy i w jakim czasie.

W związku z tym, w eq system każdy projekt poprzedza stworzenie bardzo szczegółowej koncepcji, mówiącej o tym, co należy usprawnić jeszcze przed przystąpieniem do projektu, jakie będą jego konkretne etapy oraz jakie korzyści przyniesie.

Nasz proces produkcyjny jest niezwykle złożony. Obawialiśmy się, że nie znajdziemy odpowiedniego systemu, który będzie w stanie sobie z nim poradzić i bardzo precyzyjnie odwzorować wszystkie jego szczegóły. I mieliśmy rację – sam system nie wystarczy, jeśli zabraknie specjalistów, którzy zidentyfikują wszystkie powiązania, podpowiedzą jak przygotować się do samego projektu, a w końcu wdrożą rozwiązanie precyzyjnie dopasowane nie tylko do celów biznesowych, ale również sposobu pracy osób na różnych stanowiskach. Połączenie doświadczenia specjalistów eq system oraz możliwości systemu Asprova APS daje nam pewność, że projekt przebiegnie zgodnie z harmonogramem, a zakładane korzyści zostaną osiągnięte możliwie szybko. Współpracę z eq system polecam przede wszystkim ze względu na szeroką wiedzę jej specjalistów oraz ich wysokie zaangażowanie w projekt. Nie mamy wątpliwości, że wybór eq system zarówno jako firmy doradczej, jak i wdrożeniowej był dobrą decyzją biznesową.  

Artur Kaczor, Kierownik Działu Informatyki PZL WZM

Firma PZL WZM doceniła nasze podejście do współpracy, wieloletnie doświadczenie oraz szerokie możliwości systemu Asprova APS. Nasz wspólny projekt przyniesie wiele korzyści, wśród najważniejszych należy wymienić:

  • Zautomatyzowanie i urealnienie całego procesu planowania produkcji poprzez uwzględnienie wszystkich procesów, ich wydajności, powiązań pomiędzy poszczególnymi operacjami oraz potrzebnej obsady.
  • Skrócenie długości cyklu produkcyjnego, dzięki minimalizacji buforów międzyoperacyjnych.
  • Skrócenie czasu odpowiedzi na zapytania Klientów, dzięki dostępowi do wiarygodnych danych na temat terminów dostawy (z dokładnością co do dnia).
  • Usprawnienie i optymalizacja procesów bilansowania materiałowego na poziomie wyrobów, półproduktów i materiałów zakupowych.
  • Poprawa stabilności całego procesu produkcyjnego, dzięki możliwości tworzenia wielowymiarowych analiz typu „what if”.
  • Przyspieszenie reakcji na pojawiające się zdarzenia, między innymi na zmiany w zamówieniach Klientów, wpływ nieplanowanych zamówień, opóźnienia w realizacji planu czy awarie maszyn.
  • Dynamiczne wyznaczanie wskaźnika OEE na podstawie zarejestrowanych zgłoszeń oraz wyznaczanie technicznego kosztu wytworzenia za sprawą dostępu do informacji o stanie realizacji zleceń w czasie rzeczywistym.

Warszawskie Zakłady Mechaniczne PZL WZM są jedynym producentem części zamiennych do silników Diesel w Polsce. Swoją działalność opierają przede wszystkim na zrównoważonym rozwoju, świadomie inwestując w park maszynowy, nowe technologie oraz rozwój pracowników. Dzięki temu PZL WZM nieustannie zwiększa swoją konkurencyjność oraz poprawia zdolności produkcyjne. Firma jest obecna na rynku od ponad 65 lat, w tym czasie wyrobiła sobie renomę przedsiębiorstwa innowacyjnego oraz godnego zaufania. Klienci doceniają ją przede wszystkim za indywidualne podejście oraz wysoką jakość świadczonych usług.

Przeczytaj również