Zmiany motywem przewodnim tegorocznej Areny Produkcji

Kierunek: Transformacja – pod takim hasłem przewodnim odbyła się szósta edycja konferencji Arena Produkcji, która rokrocznie przyciąga do Wrocławia coraz większą rzeszę menedżerów i ekspertów z branży produkcyjnej. eq system już po raz piąty wzięło udział w tym wydarzeniu. Dlaczego? Taka forma spotkań to dla nas idealna okazja do wspólnej dyskusji, wymiany poglądów i opinii z innymi na temat zmian, które zachodzą w firmach produkcyjnych. Obecnie, podejście do transformacji przedsiębiorstw, przyjmuje wiele form. Wśród nich możemy wyróżnić dwa główne kierunki – jeden z nich nastawiony jest na długofalowe rozwiązania, drugi na krótkofalowe. eq system od wielu lat wspiera firmy w ich systematycznym rozwoju. Z naszej obserwacji i doświadczenia wynika, że dużo lepsze efekty osiąga się patrząc na organizację w sposób kompleksowy niż skupiając się na poszczególnych jej obszarach, które wymagają usprawnienia.

Program tegorocznej Areny Produkcji zakładał poszukiwanie odpowiedzi na pytania o to, jak zmieniają się firmy produkcyjne, w których obszarach warto dokonywać tych zmian i jakie korzyści w związku z nimi można osiągnąć. Podczas konferencji dyskutowano o transformacji organizacyjnej, procesowej, a także technologicznej. Nie bez powodu okazało się, że wszystkie te trzy obszary wzajemnie się przenikają. Kiedy jeden z nich ulega zmianie, pozostałe również muszą się do tych zmian dostosować. W oparciu o wielopłaszczyznową komunikację, która jest ideą przemysłu 4.0, opowiedzieliśmy podczas wystąpienia na konferencji o kioskach pracowniczych jako idealnym wsparciu dla procesu zarządzania zasobami ludzkimi w przedsiębiorstwie.

Kioski pracownicze powalają na wprowadzenie samoobsługi pracowniczej w ramach istniejących procesów HR. Głównym założeniem portalu jest zapewnienie dużym grupom pracowników, którzy nie wykorzystują w swojej codziennej pracy komputerów, dostępu do prostego, intuicyjnego i przyjaznego w obsłudze narzędzia, które pozwoli im na samodzielne załatwienie swoich najważniejszych spraw pracowniczych w kilku prostych krokach.

Oprócz ekspertów z eq system, podczas konferencji mogliśmy wysłuchać kilkunastu innych prelegentów oraz wziąć udział w warsztatach pod tytułem „Transformacja w sercach pracowników, czyli jak efektywnie zaangażować pracowników, aby wzmocnić ich lojalność i efektywność”. Organizatorzy zadbali także o miejsce spotkań dla obecnych praktyków i ekspertów, którzy mogli wymieniać się swoimi poglądami w specjalnej strefie networkingu i produktów funkcjonującej cały dzień.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy za możliwość uczestniczenia w tym wydarzeniu. Obecnie pozostaje nam już tylko wyczekiwać na marzec 2020 i kolejną edycję Areny Produkcji. Wszystkim partnerom gratulujemy wystąpień, a uczestnikom jesteśmy wdzięczni za tak liczne przybycie i zainteresowanie ważną tematyką transformacji w procesie produkcyjnym. Do zobaczenia za rok!

Przeczytaj również