Torf Corporation wdraża system APS Asprova i system MES

Wzorowa pielęgnacja w firmie Torf Corporation

Istniejąca od 1989r. firma Torf Corporation od początków swojego istnienia garściami czerpie z dorobku profesora Tołpy. Jego zaangażowanie w pracę oraz dbałość o każdy szczegół znajdują odzwierciedlenie w podejściu organizacji do zarządzania jej procesami. Potrzeba uporządkowania i usprawnienia procesów produkcyjnych zaowocowała współpracą z ekspertami eq system oraz wdrożeniem systemu APS Asprova i wymianą dotychczas funkcjonującego systemu MESTen projekt był tematem webinaru „Pielęgnacja biznesu w firmie Torf Corporation„. 

Efektywne zarządzanie produkcją  

Gościem eksperta eq system, Artura Głodka, była Kierownik Działu Planowania Operacyjnego w firmie Torf Corporation, Magdalena Kobryń, która przedstawiła zarówno etapy wdrożenia systemu APS Asprova, jak i zmiany w zakresie zarządzania produkcją.  

Jak dostosować plan produkcyjny do potrzeb firmy? Jak osiągnąć efektywność w raportowaniu? W jaki sposób wdrożenie APS Asprova zmniejsza koszty produkcji? Napisz na marketing@eqsystem.pl – umówimy dla Ciebie bezpłatną konsultację, podczas której przedyskutujesz z naszym ekspertem nurtujące Cię kwestie.  

Przed wdrożeniem… 

Do współpracy z eq system doprowadziły wyzwania, z jakimi na co dzień mierzyła się firma Torf i potrzeba usprawnienia procesów w ich przedsiębiorstwie. Wśród zdiagnozowanych problemów była m.in. różnorodność produktów i opakowań oraz dostosowanie do nich parku maszynowego (produkcja w Torfie bazuje na 800 surowcach i 1200 opakowaniach, a wielkość partii produkcyjnych waha się od 30 do 3000 kg). Stwierdzono, że podział na wydział produkcji mas i wydział konfekcji skutkuje bardzo dużą liczbą przezbrojeń, a scalenie tych procesów w jeden stanowi nie lada wyzwanie. Jednym z powodów, dlaczego przedsiębiorstwo nie miało możliwości planowania systemowego, był fakt, że odbywało się ono głównie w Excelu 

…i po wdrożeniu 

Korzyści, jakie niesie za sobą zarządzanie logistyką produkcji z systemem APS Asprova i systemem MES, są zauważalne w każdej branży. Po wdrożeniu rozwiązań zaproponowanych przez eq system w Torf Corporation 

  1. Do 30 minut skrócił się czas dostępu do informacji np. w zakresie symulacji dotyczących zapotrzebowania materiałowego pod akcje in-out. Wcześniej trwało to kilka godzin.  
  2. Asprova umożliwia generowanie różnych wersji planu produkcji, co ma ogromne znaczenie przy tak dużej różnorodności produktów i opakowań. 
  3. Dzięki raportom, tworzonych na podstawie bazy SQL, w Asprova i MES-ie, stale dostępne są informacje odnośnie wiarygodnej planowanej daty dostępności każdego SKU.
  4. Pracownicy dysponują kompletem informacji dot. konsekwencji dla opóźnionej dostawy komponentu lub awarii maszyny.  
  5. Przyspieszono proces generowania bilansu materiałowego. 
  6. Planiści materiałowi mają dostęp do wszystkich niezbędnych danych, więc ich analiza przebiega znacznie sprawniej. 

Co podkreślała podczas webinaru Magdalena Kobryń, Asprova sprawdza się na co dzień jako system, który jest intuicyjny i przyjazny dla użytkownika. Pracownicy sami generują raporty, wprowadzają dane do systemu i korzystają z nich podczas tworzenia optymalnego planu produkcji. W Asprova widoczne są kolory mas, przezbrojenia, ich czasy oraz inne parametry, dzięki czemu można wokół nich budować kryteria optymalizacyjne i konfigurować sposób ich wyświetlania na wykresach. 

Według rekomendacji ekspertów eq system, firma Torf Corporation zaczęła korzystać z technologii wzorcowych, zbudowanych w Asprova dla poszczególnych grup produktowych. Na podstawie cech produktów – w sposób dynamiczny – przypisywane są zasoby, przez co możliwe jest zaplanowanie ich zużycia na właściwej linii czy maszynie. 

Planowanie długoterminowe 

Firma Torf zrealizowała również projekt dotyczący planowania długoterminowego. Stało się to możliwe, gdy system Asprova został zasilony danymi i pojawiła się opcja przygotowania odpowiednich funkcji harmonogramujących. Realizację ułatwiły także raporty, będące zestawieniem dokładnych informacji z planów produkcyjnych. 

Chcesz się dowiedzieć, jak otrzymać podobne efekty w Twoim przedsiębiorstwie? Skontaktuj się z nami.

Przeczytaj również