Planowanie produkcji - system w Electro Welle

Precyzja na każdym etapie – Electro Welle

Electro Welle wdraża system APS Asprova

PPHU Electro-Welle jest polską firmą z branży elektronicznej z siedzibą w Marcinkowicach koło Nowego Sącza, która obecnie zatrudnia ok. 150 osób. Jej działalność dotyczy głównie montażu elementów elektronicznych, przy zastosowaniu, w większości, najbardziej zawansowanych w tej dziedzinie technologii. Głównym trzonem parku maszynowego są linie SMT do montażu automatycznego oraz urządzenia lutownicze do montażu przewlekanego w atmosferze azotowej, które zapewniają dobrą wydajność przy relatywnie krótkich czasach przezbrojeń. Wpływa to na dużą elastyczność produkcji i możliwość szybkiej adaptacji do nowych warunków biznesowych.

W ślad za ciągłymi inwestycjami w park maszynowy i udoskonalaniem wewnętrznych procesów logistycznych, materiałowych i pomocniczych, podjęto decyzję o rozpoczęciu projektu dotyczącego planowania i harmonogramowania produkcji oraz ewidencji stanu realizowanych zleceń.

Firma Electro-Welle, chcąc stale usprawniać realizację celów, takich jak zamknięcie pętli zwrotnej MRP i MRP2 oraz zapewnienie odpowiedniej synchronizacji procesów produkcyjnych w przedsiębiorstwie, postawiła na znane i sprawdzone rozwiązania: system APS Asprova (zaawansowane planowanie i harmonogramowanie produkcji) oraz XPRIMER MES (ewidencja i monitorowanie produkcji).

Projekt wdrożeniowy, pomimo trudności związanych z sytuacją sanitarną w obliczu epidemii COVID -19, nabiera tempa, a zakończenie prac planowane jest na trzeci kwartał 2021 roku.

Przeczytaj również