Jasna droga do celu w Raben Group a innowacyjność technologiczna

Współcześnie niezwykle dużo mówi się o innowacyjności. Coraz więcej firm, ludzi oraz projektów określa się tym mianem. Pojawia się jednak wiele pytań o to, co tak naprawdę rozumiemy pod tym pojęciem? I przede wszystkim, czy innowacyjność da się zmierzyć?

Realizując projekty, zawsze bierzemy pod uwagę, jakie konsekwencje przyniosą wprowadzane przez nas usprawnienia w całej organizacji. Czy będą przełomowe dla danej firmy – czy będą… innowacyjne? Tym razem chcielibyśmy oddać głos bezpośrednio naszemu klientowi, firmie Raben Group, a dokładniej Dyrektorowi ds. Usług Dodanych. Co on rozumie pod tym pojęciem, i w jaki sposób innowacyjność jest realizowana w grupie Raben?

Nasi klienci mają coraz wyższe wymagania w zakresie terminów realizacji oraz integracji z ich indywidualnymi planami. Często sprowadza się to do tego, że chcieliby mieć możliwość zarządzania naszą firmą, jak własną fabryką – w Raben wychodzimy im naprzeciw. Naszym pomysłem jest zintegrowanie naszej firmy z danym klientem, w taki sposób, aby jego planiści równoważyli naszą produkcję. Mamy świadomość, że jesteśmy w stanie to zrobić, ale obecnie blokują nas wykorzystywane przez nas narzędzia. Dlatego, zdecydowaliśmy się na współpracę z eq system i wdrożenie systemów do planowania, harmonogramowania i monitorowania produkcji. Myślimy bardzo mocno o naszym rozwoju, śledzimy trendy i wiemy, że „value of service” będzie się mocno zmieniać. Coraz częściej krótkie serie będą przenoszone do operatorów logistycznych, od których będzie oczekiwać się dostosowania się w krótkim czasie do różnych wymagań, różnych klientów i ich bardzo odmiennych potrzeb. Chcemy zwiększać wolumen transakcji i obniżać ich koszt. Właśnie dlatego od 5 lat niezwykle intensywnie rozwijamy segment związany z co-packingiem i co-manufacturingiem. Intensywność naszego rozwoju oraz skala biznesu, jaki zaczynamy osiągać wymaga od nas całkiem nowego podejścia. Obecnie w samej Polsce posiadamy 8 oddziałów, w których pracuje już 700 osób. Tak dynamiczny rozwój sprawia, że wykorzystywane przez nas narzędzia zaczynają nas mocno ograniczać. Potrzebujemy rozwiązań, które będą nadążać za naszą dynamiką i nie będziemy musieli ich wymienić po kilku latach – podkreśla Łukasz Dubina, Dyrektor ds. Usług Dodanych w Raben Logistics Polska.

Zachęcamy do przeczytania całego artykuł pt. „Drogowskaz na innowacyjność – kierunek rozwoju Grupy Raben”, który znajduje się TUTAJ >>

Przeczytaj również