„Gdzie bije serce produkcji?” – podsumowanie konferencji Manufacturing Summit

Manufacturing Summit od lat cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony uczestników. Konferencja ta jest bowiem cennym źródłem wiedzy i inspiracji, dającym impuls do zainicjowania zmian w fabrykach. Tak było i podczas 6. edycji! Wydarzenie przyciągnęło rzeszę ekspertów, którzy dyskutowali na temat usprawnień procesów operacyjnych, możliwości nowoczesnych technologii oraz coraz trudniejszej sytuacji na rynku pracy.

Główną częścią Manufacturing Summit były sesje wykładowe prowadzone przez czołowych przedstawicieli firm produkcyjnych, a także branżowych ekspertów. Wystąpienie naszego przedstawiciela pt. „Jak znaleźć czas na ciągłe doskonalenie?” dotyczyło filozofii KAIZEN, koncentrującej się na ciągłym doskonaleniu procesów w organizacji.

Jak stawić czoło problemom?

Podczas wygłoszonej prelekcji podkreśliliśmy, że w firmach można spotkać osoby o ogromnej wiedzy, doświadczeniu, które mogłyby nie tylko uczestniczyć, ale wręcz stać się motorem napędowym ciągłego doskonalenia gdyby tylko miały na to czas. Zamiast wykorzystać ich kompetencje, dać szansę na rozwój, angażujemy ich w ogromną liczbę zadań, często czysto administracyjnych. Dlatego przedsiębiorstwa powinny inwestować w nowoczesne technologie, które zmienią tę sytuację, wyręczając personel w poszczególnych obszarach.

Dla przykładu – ręczne planowanie i harmonogramowanie produkcji można zautomatyzować poprzez wykorzystanie systemu APS >>. Za pomocą jednego kliknięcia w systemie XPRIMER >> można stworzyć grafiki pracy uwzględniające kompetencje pracowników, przepisy kodeksu pracy czy regulamin wewnętrzny firmy. Takie podejście pozwoli zarówno zyskać na czasie, jak i zapewnić lepszy komfort pracy pracownikom.

Do zobaczenia za rok!

Wydarzeniu oprócz wygłoszonych prelekcji towarzyszyły także inspirujące i burzliwe panele dyskusyjne. Wyselekcjonowane grono ekspertów dyskutowało o roli cyfryzacji i automatyzacji w działalności firm produkcyjnych. Całość konferencji została podsumowana debatą na temat pozyskiwania i utrzymywania pracowników produkcyjnych. Cieszymy się, że mogliśmy być częścią konferencji Manufacturing Summit i już dzisiaj z niecierpliwością wyczekujemy następnej edycji!

Przeczytaj również