System MES w firmie Maflow

eq system wdraża system MES w Grupie Maflow

Monitorowanie produkcji w Grupie Maflow

Grupa MAFLOW jest częścią grupy kapitałowej Boryszew, należącej do dywizji automotive. Spółka specjalizuje się w produkcji seryjnej przewodów oraz rozwoju nowych technologii w zakresie klimatyzacji samochodowej. W skład Grupy Maflow wchodzi 11 zakładów produkcyjnych zlokalizowanych na 4 kontynentach, w państwach takich jak: Polska, Francja, Hiszpania, Włochy, Brazylia, Indie, Chiny i Meksyk.

Historia Grupy MAFLOW sięga roku 1935, kiedy to powstała firma „Manuli”, zajmująca się produkcją węży gumowych, służących przemieszczaniu płynów w obrębie przewodów hydraulicznych. Początki działalności w sektorze motoryzacyjnym sięgają z kolei roku 1983. Wówczas „Manuli” wspólnie z firmą „Uniroyal” zakupiło europejską część przedsiębiorstwa „Stratoflex” – jednego z wiodących producentów przewodów klimatyzacyjnych. W latach 90-tych XX w. nastąpił gwałtowny rozwój Grupy poprzez dalsze przejęcia przedsiębiorstw powiązanych z produkcją przewodów klimatyzacyjnych oraz uruchomienia kolejnych zakładów. W 2010 roku MAFLOW zostało przejęte przez Grupę Boryszew notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Wspólnie z firmą MAFLOW realizujemy projekt w zakładzie w Toruniu, który obejmuje rejestrację  zdarzeń produkcyjnych w systemie MES, ze szczególnym uwzględnieniem traceability z dokładnością do partii na produkcji półfabrykatów i rejestrację traceability z dokładnością do każdej sztuki wyrobu na montażu przewodów klimatyzacyjnych.

Realizację projektu opieramy o własne rozwiązanie XPRIMER.MOM.

Przeczytaj również