XPRIMER.CMMS – więcej, niż narzędzie do zarządzania utrzymaniem ruchu

Rok 2021 przyniósł kilka nowości produktowych w ofercie eq system. Jednym z nowych produktów, zaprezentowanych podczas konferencji  „XPRIMER 5.1. nowe funkcjonalności wspierające cyfryzację Twojej firmy w zakresie produkcji i HR” jest moduł XPRIMER.CMMS.

Najczęściej systemy CMMS postrzegane są jako samodzielne narzędzia, które wspierają pracę działu utrzymania ruchu. Moduł XPRIMER.CMMS jest efektem świadomej strategii rozwoju systemu MOM do zarządzania produkcją. XPRIMER.CMMS umożliwia nadzór nad strukturą obiektów serwisowych (obiektem serwisowym może być maszyna, hala produkcyjna, klimatyzator, etc.), zarządzania parkiem maszynowym oraz zarządzania przepływem i organizacją pracy działu utrzymania ruchu. Moduł XPRIMER.CMMS pozwala na zarządzanie magazynem części i rejestrację zużycia części zamiennych. Daje także możliwość analizy czasu przestojów, reakcji, napraw i przeglądów, tworzenie szczegółowych planów przeglądów maszyn i urządzeń, a także prowadzenie dokumentacji z przeglądów, konserwacji maszyn i napraw w zakładach produkcyjnych.

W eq system na procesy produkcyjne patrzymy całościowo – zależy nam na tym, by nasi klienci otrzymywali nie narzędzia rozwiązujące określone problemy, ale by dzięki naszym rozwiązaniom podnosili jakość swoich procesów, w tym procesów produkcyjnych.

Dlatego moduł XPRIMER.CMMS nie tylko wspiera służby utrzymania ruchu, a jest jednym z elementów umożliwiających zwiększenie efektywności procesów produkcyjnych.

Zapraszamy do lektury artykułu w naszym blogu eksperckim na temat tego,  w jaki sposób CMMS wpisuje się w kompleksowy system do zarządzania produkcją.

Przeczytaj również