Seria webinarów o systemach APS do zaawansowanego planowania i harmonogramowania produkcji

Mamy przyjemność poinformować o serii organizowanych przez eq system webinarów na temat systemów APS (Advanced Planning and Scheduling).

Pierwszy webinar zatytułowany „Dlaczego system ERP nie nadaje się do planowania produkcji?” odbył się 19 czerwca 2024. Wydarzenie poprowadzone przez eksperta eq system – Tomasza Babiarza –  cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem klientów. Duże zaangażowanie w tematykę planowania produkcji w systemie APS oraz wysoka aktywność uczestników na czacie wskazują na potrzebę zwiększenia świadomości na temat ograniczeń systemów ERP w zakresie planowania produkcji. Widzimy także, że osoby zajmujące się zarządzaniem produkcją chętnie poszerzają swoją wiedzę na temat zaawansowanych systemów planowania i harmonogramowania produkcji.

Podczas webinaru Tomasz Babiarz omówił kluczowe różnice między systemami ERP a APS, podkreślając, że systemy ERP, choć doskonałe do zarządzania zasobami przedsiębiorstwa, mają swoje ograniczenia w obszarze optymalnego planowania i harmonogramowania produkcji. Wskazał na przykłady z praktyki, gdzie zastosowanie APS przyczyniło się do znaczącej optymalizacji procesów produkcyjnych. Link do nagrania można otrzymać klikając tutaj.

Serdecznie zapraszamy na kolejny webinar poświęcony tematyce planowania produkcji w systemie APS pod tytułem „Jak wybrać dobry system APS?”. Webinar odbędzie się 24 lipca 2024, a jego celem będzie przedstawienie praktycznych wskazówek dotyczących wyboru odpowiedniego systemu APS, który najlepiej spełni specyficzne potrzeby przedsiębiorstwa. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Podczas webinaru Tomasz Babiarz omówi kluczowe funkcjonalności i kryteria wyboru systemu APS, m.in. sposoby łączenia popytu z podażą, parametry odzwierciedlające rzeczywisty przebieg procesu produkcyjnego, metody harmonogramowania i tworzenie scenariuszy. Będzie to doskonała okazja do zdobycia cennej wiedzy i wymiany doświadczeń z innymi profesjonalistami z branży.

We wrześniu 2024 planujemy kolejne webinary z tej serii. Po szczegółowe informacje zapraszamy na nasze media społecznościowe.

Przeczytaj również