Pierwsza edycja konferencji „Efektywni w biznesie” za nami!

„Efektywni w biznesie” to konferencja, którą zorganizowaliśmy z myślą o naszych klientach – z myślą o potrzebie wymiany doświadczeń biznesowych i budowania przewagi konkurencyjnej za pomocą narzędzi IT. W dniach 10 – 11 października, w hotelu Holiday Inn w Dąbrowie Górniczej zgromadziło się ponad 100 osób z kilkudziesięciu firm  – przedstawiciele kadry zarządzającej i dyrektorzy odpowiedzialni za realizację procesów biznesowych. Podczas konferencji mieliśmy okazję wysłuchać prelekcji dotyczących użytkowania takich systemów, jak Asprova APS czy XPRIMER, a także  porozmawiać o tym, jak w jeszcze większy sposób zwiększyć ich efektywność.

Zastrzyk praktycznej wiedzy

Zgromadzonych gości podczas pierwszego dnia wydarzenia powitał Michał Lach – prezes zarządu eq system. Już na samym wstępie zaznaczył, że „pierwsza edycja konferencji to dopiero początek i będzie ona ewoluować do formy regularnych, merytorycznych spotkań, które pozwolą wspólnie podnosić nasze kompetencje”. W dalszej części spotkania mieliśmy okazję uczestniczyć w prelekcjach z udziałem przedstawicieli, takich firm jak Gatta czy Bahlsen oraz wziąć udział w panelu dyskusyjnym prowadzonym przez Dariusza Kacperczyka – wiceprezesa eq system.

Okiem ekspertów

Merytoryczną część konferencji rozpoczął Pan Piotr Kubiak – Logistics Manager z firmy Gatta, który w swojej prelekcji opowiadał o tym „Jak odkryć potencjał firmy z pomocą APS”. Przedstawiając rolę planowania i harmonogramowania produkcji, skupił się na korzyściach, które firma osiągnęła dzięki wdrożonemu systemowi Asprova APS.

W rolę kolejnego prelegenta wcielił się Pan Marek Markuc –  IT Manager w firmie Bahlsen. W swoim wystąpieniu pod tytułem „Jak korzystać nie tylko z rąk pracowników, ale również z ich głów” tłumaczył, w jaki sposób, razem ze swoimi pracownikami, cyfryzuje firmę Bahlsen. Podkreślał także mocno rolę pracownika w przedsiębiorstwie, mówiąc, że istotne jest to, żeby pracownik zanim przystąpi do pracy, znał jej cele, a także miał dostęp do wyników swojej pracy.

Podczas konferencji nie zabrakło także naszych autorskich prelekcji z udziałem Jacka Czeremchy – wiceprezesa zarządu eq system technology oraz Krzysztofa Orlicza – członka zarządu eq system technology. Prelekcja pod tytułem „Premiera XPRIMER 4.0 – plany rozwojowe eq system” poświęcona była udoskonaleniom, które wprowadziliśmy i w dalszym ciągu będziemy wprowadzać w naszych rozwiązaniach. Platforma XPRIMER to nowoczesna platforma komunikacyjna pozwalająca na zarządzanie wszystkimi procesami biznesowymi w firmie, dlatego codziennie dokładamy wszelkich starań, by była efektywna,  funkcjonalna i niezawodna.

Na koniec merytorycznej części konferencji Dariusz Kacperczyk – wiceprezes zarządu – dyskutował wraz z zaproszonymi panelistami na temat obaw, które przeszkadzają inwestować w informatyzację procesów biznesowych. Pierwszy dzień konferencji „Efektywni w biznesie” zakończyliśmy uroczystym bankietem połączonym z networkingiem oraz muzyką na żywo.

Efektywność pod każdym względem

W drugim dniu zaproszeni goście mieli okazję wysłuchać 3 kolejnych prelekcji. Pan Łukasz Dubina – Logistics Project Manager w firmie Raben – opowiedział o innowacyjności i inwestycji w rozwój technologiczny. Prelegent zwrócił szczególną uwagę na automatyzację i digitalizację procesów dystrybucyjnych – zaznaczył, jak istotną rolę odgrywają narzędzia IT w codziennej pracy. Prezes Zarządu firmy Zasław – Abdelmottaleb Doulan – tłumaczył, jak stać się firmą numer 3 w Polsce w ciągu 3-5 lat za pomocą teorii RD do potęgi czwartej, czyli Reliable Digital Data Driven Decisions. Z kolei Pan Michał Dydak –  IT Director z firmy Kuehne + Nagel, podczas prelekcji „Nowoczesne IT z ludzką twarzą”,  poruszył kluczowe kwestie związane m.in. z budowaniem przewagi konkurencyjnej na rynku, wyzwaniami, które stają przed osobami w branży IT oraz wpływie cyfryzacji na przedsiębiorstwa.

Drugi dzień nie mógł odbyć się bez panelu dyskusyjnego – nie bylibyśmy sobą gdybyśmy nie zadawali pytań dotyczących naszej branży. Bo jak wiemy – kto pyta, nie błądzi! Panel pod tytułem „Umiejętność adaptacji, elastyczności i zwinności” poprowadził nasz HR manager – Łukasz Zaborowski.

To dopiero początek!

Konferencja „Efektywni w biznesie” już za nami, ale już teraz wiemy, że dla nas to dopiero początek. Początek wspólnej wymiany doświadczeń, spostrzeżeń i dyskusji na temat biznesu, a także wprowadzania innowacyjnych usprawnień. I mowa tu nie tylko o firmach naszych klientów, ale także o nas samych. Chcemy bowiem dzielić się naszym doświadczeniem z naszymi klientami, ale także ich słuchać i dzięki temu zdobywać wiedzę na temat tego, w jaki sposób możemy im pomagać za pomocą naszych rozwiązań – jak dopasowywać nasze rozwiązania IT do ich biznesu, potrzeb i możliwości. To dla nas priorytet!

Przeczytaj również