eq system wspiera Mistrzynię Polski w żeglarstwie

Mamy niezwykłą przyjemność poinformować, że firma eq system objęła opieką sponsorską młodą mieszkankę Dąbrowy Górniczej – Danutę Grudzień – podczas udziału w żeglarskich Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w klasie Laser 4.7 (ILCA 4). Mistrzostwa odbędą się w dniach 13-20 sierpnia 2022 w Vilamoura w Portugalii.

Danusia obecnie jest uczennicą I Liceum Ogólnokształcącego im. Łukasińskiego w Dąbrowie Górniczej. Swoją pasję związaną z żeglarstwem rozwija od 6 roku życia. W zawodach reprezentuje Uczniowski Klub Sportowy SILESIA OPTY Chełm Śląski. Dotychczas Danusia zdobyła wiele prestiżowych nagród i tytułów, m.in. Mistrzostwo Polski w Sprincie. Jest aktywną i pracowitą osobą, która z powodzeniem łączy treningi sportowe z edukacją szkolną. Młodą żeglarkę w spełnianiu pasji na wodzie wspiera jej mama, która sama jest 4-krotną Mistrzynią Europy i 2-krotną Wicemistrzynią Świata w Żeglarstwie w klasie Hansa 303 oraz instruktorem żeglarstwa, specjalizującym się w szkoleniach osób niepełnosprawnych.

W tegorocznej edycji Mistrzostw Świata w klasie Laser 4.7 (ILCA 4) bierze udział 400 zawodników z całego świata. Zawody odbywać się będą przez kilka dni, podczas których uczestnicy zdobywać będą punkty w klasyfikacji generalnej.

Cały zespół eq system trzyma mocno kciuki za utytułowaną zawodniczkę i życzy powodzenia w zmaganiach na Atlantyku!

 

Kilka zdjęć z dotychczasowych startów i sukcesów Danusi Grudzień:

Przeczytaj również