eq system akredytowanym dostawcą zrównoważonego rozwoju i technologii w ramach platformy greenSME Hub

Jednym z celów Unii Europejskiej jest osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 roku. Ponieważ produkcja jest istotnym graczem w osiągnięciu tego celu, kluczowa jest transformacja przedsiębiorstw produkcyjnych nakierowana na zrównoważony rozwój.

Bez świadomości wpływu zmian geopolitycznych i demograficznych, zakłóceń w globalnym łańcuchu dostaw i przepisów dotyczących redukcji emisji CO2, przedsiębiorstwom trudno jest zrobić pierwszy krok w kierunku zrównoważonego rozwoju. Konieczne jest tu wsparcie specjalistów technologicznych oferujących rozwiązania wspierających założenia polityki UE.

Dlatego też powstała platforma greenSME, która oferuje małym i średnim przedsiębiorstwom produkcyjnym oraz dostawcom zrównoważonych rozwiązań i technologii cyfrową przestrzeń do współpracy i testowania nowych technologii, nakierowanych na transformację w kierunku neutralności klimatycznej i gospodarki o obiegu zamkniętym.

W ramach współpracy z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną i Klastrem Silesia Automotive & Advanced Manufacturing, firma eq system zaangażowała  się w projekt greenSME.

Z przyjemnością informujemy, że pomyślnie przeszliśmy proces akredytacji, uzyskując status akredytowanego dostawcy zrównoważonego rozwoju i technologii w ramach greenSME Hub – platformy, która kompleksowo prezentuje dostępne narzędzia, usługi i fundusze do podnoszenia kwalifikacji oraz wdrażania praktyk zrównoważonego rozwoju.

eq system - greenSMEHUB accredited provider

Przeczytaj również