Asprova APS

Asprova APS jest wyspecjalizowanym systemem przeznaczonym do doskonalenia procesów zarządzania produkcją, w szczególności obszaru planowania oraz harmonogramowania. Jest rozwiązaniem, które dzięki swojej elastyczności oraz szerokim możliwościom rozwoju (również samodzielnego) daje pewność, że będzie spełniać zarówno obecne oczekiwania, jak i te, które pojawią się w przyszłości. To system, który rozwija się razem z firmą.

odwzoruj specyfikę procesów
przewiduj konsekwencje działań
twórz symulacje what-if

Jakie korzyści możesz osiągnąć?

skrócenie cyklu
produkcyjnego
o ponad 29%

redukcja stanów
magazynowych o 26%

wzrost efektywności
produkcji o 23%

minimalizacja
ilości i czasu
przezbrojeń o 27%

poprawa terminowości
realizacji zleceń
o ponad 52%

skrócenie cyklu
produkcyjnego
o ponad 29%

redukcja stanów
magazynowych o 26%

wzrost efektywności
produkcji o 23%

minimalizacja
ilości i czasu
przezbrojeń o 27%

poprawa terminowości
realizacji zleceń
o ponad 52%

Odwzorowanie rzeczywistej specyfiki

Asprova APS umożliwi Ci precyzyjne odzwierciedlenie charakteru Twojej branży z jej wszystkimi szczegółami (nawet tymi najdrobniejszymi). W systemie uchwycisz specyfikę poszczególnych procesów produkcyjnych, samodzielnie zdefiniujesz dowolne kryteria optymalizacyjne oraz zależności pomiędzy operacjami, w tym:

 • technologie produkcji,
 • relacje pomiędzy poszczególnymi zadaniami,
 • dostępność narzędzi,
 • kompetencje pracowników,
 • parametry zasobów,
 • parametry wyrobów i surowców,
 • utrzymanie ruchu.

 

ASPROVA APS odwzorowanie specyfiki procesu

ASPROVA APS- elastyczność

Elastyczność – wizja przełożona na język systemowy

Szerokie możliwości rozwoju (również samodzielnego) sprawiają, że system Asprova APS zawsze będzie odpowiadał aktualnym potrzebom firmy. Możesz dowolnie modyfikować zakres oraz metody harmonogramowania. To Ty decydujesz o tym:

 • w jaki sposób planujesz produkcję,
 • jak szczegółowo to robisz,
 • jakie kryteria optymalizacji bierzesz pod uwagę, i które z nich są kluczowe,
 • jakie cele chcesz zrealizować.

Szybkość działania = szybkość reakcji

Obliczenie w pełni zoptymalizowanego harmonogramu produkcji wraz z bilansem materiałowym nie zajmie Ci więcej niż kilkadziesiąt sekund.

ASPROVA APS szybkość działania

ASPROVA APS what-if

Wizualizacja danych i symulacje what-if

Bardzo szybko stworzysz szczegółowe symulacje what-if. Dzięki nim z łatwością porównasz różne warianty harmonogramu oraz metod planowania. W bezpieczny sposób wybierzesz te, które najlepiej odpowiadają aktualnym celom biznesowym firmy. Znajdziesz odpowiedzi na wiele pytań, m.in.:

 • Jaki jest wiarygodny termin zakończenia realizacji zlecenia X i jego dostawy?
 • Jaka jest optymalna kolejność zleceń i operacji?
 • Co spowoduje zmiana priorytetów w realizacji zleceń?

Przejrzysta wizualizacja całego procesu pozwoli Ci widzieć znacznie więcej – dużo szybciej. Zyskasz świadomość tego, jakie konsekwencje przynoszą podejmowane przez Ciebie działania.

Niezależność od wykorzystywanych systemów IT

Asprova APS współpracuje z dowolnymi zewnętrznymi systemami (m.in. ERP, WMS, MES, CMMS czy BI). Pozwala stworzyć jedno miejsce gromadzenia danych istotnych dla całego procesu zarządzania produkcją.

ASPROVA APS

Dlaczego eq system?

… bo narzędzia
nie są rozwiązaniem

Najważniejsze jest dla nas rozwiązywanie rzeczywistych problemów i wprowadzanie usprawnień, które mają wpływ na funkcjonowanie całej firmy, a nie tylko jej fragmentu. Liczy się dla nas – jak, a nie tylko czym.

… bo liczy się różnorodność kompetencji

Nasz zespół tworzą osoby o kompetencjach z różnych obszarów. Jednak dopiero połączenie naszego doświadczenia oraz Twojej wiedzy o firmie daje najlepsze efekty.

… bo każda firma
ma inną specyfikę

Nasza współpraca rozpoczyna się od analizy sytuacji wejściowej. Następnie wspólnie stworzymy szczegółową koncepcję usprawnień. Dopiero na samym końcu wybierzemy, dopasujemy i wdrożymy odpowiedni system.

 • 02/09/2019

  Jasna droga do celu…

  Współcześnie niezwykle dużo mówi się o innowacyjności. Coraz więcej firm, ludzi oraz projektów określa się tym mianem. Pojawia się jednak…

  Czytaj więcej
 • 23/05/2018

  Rozwiązanie skrojone na miarę w firmie GELG

  Firma GELG poświęciła kilka lat na szukanie właściwego rozwiązania APS i partnera biznesowego. Tym milej poinformować nam, że po tak…

  Czytaj więcej
 • 01/03/2018

  Wspólny kierunek – Solaris i eq system

  Zachęcamy do przeczytania wywiadu z Tomaszem Skrzypczakiem, Kierownikiem Działu Przygotowania Produkcji w firmie Solaris BUS & Coach S.A.

  Czytaj więcej
 • 08/05/2018

  eq system najlepszym partnerem…

  Kolejny tytuł dla Najlepszego Partnera Biznesowego wiele dla nas znaczy – tym bardziej, że zawsze podkreślamy, że narzędzia nie są…

  Czytaj więcej
 • 30/11/2017

  Siła precyzji w PZL WZM

  Zarządzanie złożonym procesem produkcyjnym (długi cykl, duże serie, wiele indeksów) zazwyczaj wymaga równie złożonego podejścia, co do jego doskonalenia. Nie…

  Czytaj więcej
 • 19/02/2018

  EMIX dba o detale procesów produkcyjnych z eq system

  Firma EMIX zdecydowała się na połączenie funkcjonalności trzech systemów – Asprova APS, Opera MES i XPRIMER.TCW.

  Czytaj więcej
 • 29/01/2018

  Danwood buduje swoją przewagę z eq system

  Firma Danwood doceniła w stworzonej przez naszych specjalistów koncepcji przede wszystkim to, że nie dotyczy ona samego wdrożenia systemów Asprova…

  Czytaj więcej
 • 12/04/2018

  220 godzin praktycznych ćwiczeń,…

  Właśnie minęło 6 lat od momentu, w którym postanowiliśmy dzielić się naszą wiedzą z zakresu doskonalenia procesów produkcyjnych.

  Czytaj więcej
 • 13/03/2018

  Kolejna Gazela Biznesu dla eq system

  Gazela Biznesu jest jedną z tych nagród, które cieszą nas najbardziej, między innymi dlatego, że nie jest łatwo ją zdobyć.…

  Czytaj więcej
 • 19/07/2018

  Laboratorium Kosmetyczne Joanna – case study

  Jaka transformacja dokonała się w Laboratorium Kosmetycznym Joanna za sprawą wdrożenia systemu Asprova APS? Przeczytaj case study już teraz!

  Czytaj więcej
 • 19/07/2018

  Model-Art – case study

  Implementacja i dokładne dostosowanie zarekomendowanych przez nas narzędzi przyniosła firmie Model-Art liczne korzyści, przede wszystkim poprawę terminowości realizacji zleceń.

  Czytaj więcej
 • 19/07/2018

  Plastic Omnium – case study

  Zobacz, w jaki sposób wdrożenie systemu XPRIMER wsparło proces zarządzania zasobami ludzkimi w firmie Plastic Omnium.

  Czytaj więcej
 • 25 września 2019

  Elastyczne planowanie produkcji z Asprova APS

  Webinarium skierowane jest do osób, które z jednej strony chcą poszerzyć swoją wiedzę i poznać najnowsze trendy dotyczące planowania i…

  Czytaj więcej
 • Referencje

  Asprova APS pozwala nam zaplanować optymalną obsadę do zrealizowania planu produkcyjnego, a co za tym idzie określić potrzebną liczbę maszyn. Przed wdrożeniem systemu Asprova APS wiedzieliśmy jedynie „ile mamy produkować”. Teraz wiemy: ile i na kiedy. Współpracę z eq system polecam osobom, które szukają nie tylko firmy wdrożeniowej, ale również wsparcia merytorycznego w zakresie doskonalenia procesu zarządzania produkcją

  Tomasz Konkel Product Manager, Metrix Metal Sp. z o.o.
 • Referencje

  Konieczność precyzyjnego określania czasu realizacji zleceń, elastyczna reakcja na pojawiające się zmiany oraz dopasowanie do indywidualnych wymagań Klientów to codzienność branży FMCG. W firmie Sokpol przykładamy dużą wagę do ciągłego doskonalenia i inwestycji w rozwiązania, które nie tylko nam to umożliwią, ale będą odpowiednie na każdym etapie naszego rozwoju. Dzięki wiedzy specjalistów eq system i elastyczności systemu Asprova APS jesteśmy przekonani, że tak właśnie będzie.

  Błażej Pluta Prokurent, Sokpol Sp. z o.o.
 • Referencje

  Jedynie system Asprova APS spełnił nasze oczekiwania, jeśli chodzi o funkcjonalność i szerokie możliwości jego rozwoju w czasie. Jednak nie zdecydowalibyśmy się na jego wdrożenie, gdyby nie szeroka wiedza specjalistów eq system. Asprova APS jest rozwiązaniem, które w swojej strukturze powinno odzwierciedlać cele biznesowe firmy – współpraca z eq system daje nam pewność, że tak właśnie będzie. Jej specjaliści na każdym etapie prac udowadniają nie tylko znajomość specyfiki naszej branży, ale również swoje umiejętności, jeśli chodzi o doskonalenie kultury organizacyjnej samego przedsiębiorstwa.

  Tomasz Kwapis Kierownik Projektu, Zakłady Mechaniczne Kazimieruk Sp. z o.o.
 • Referencje

  Nasz proces produkcyjny jest niezwykle złożony. Obawialiśmy się, że nie znajdziemy odpowiedniego systemu, który będzie w stanie sobie z nim poradzić i bardzo precyzyjnie odwzorować wszystkie jego szczegóły. I mieliśmy rację – sam system nie wystarczy, jeśli zabraknie specjalistów, którzy zidentyfikują wszystkie powiązania, podpowiedzą jak przygotować się do samego projektu, a w końcu wdrożą rozwiązanie precyzyjnie dopasowane nie tylko do celów biznesowych, ale również sposobu pracy osób na różnych stanowiskach. Połączenie doświadczenia specjalistów eq system oraz możliwości systemu Asprova APS daje nam pewność, że projekt przebiegnie zgodnie z harmonogramem, a zakładane korzyści zostaną osiągnięte możliwie szybko.

  Artur Kaczor Kierownik Działu Informatyki, PZL WZM
 • Referencje

  System Asprova uznaliśmy za systemem najbardziej dostosowany do obecnych potrzeb firmy Solaris. Postrzegamy go jako gotowy system, o rozbudowanej i „przećwiczonej” funkcjonalności z przyjaznym interfejsem użytkownika, co też nie jest takie powszechne. Narzędzie to pozwala się skonfigurować i dostosować niemal do każdej sytuacji procesowej, a dzięki gotowej strukturze programu uczy i wymaga też logiki i systemowego podejścia do planowania.

  Tomasz Skrzypczak Kierownik Działu Przygotowania Produkcji, Solaris Bus & Coach SA
 • Referencje

  Asprova APS stanowi dziś tak naprawdę podstawę do podejmowania strategicznych działań w naszej firmie. Znajdujemy w niej odpowiedź na wiele pytań m.in. gdzie możemy spodziewać się wystąpienia potencjalnych zagrożeń czy też opóźnień. Dzięki temu tak naprawdę do nich nie dopuszczamy – przeszliśmy transformację od reagowania na „pożary” do reagowania „na przyszłość”. Obecnie na bieżąco eliminujemy wszystkie występujące ograniczenia – umożliwia nam to odniesienie do rzeczywistego i przede wszystkim aktualnego planu, a nie naszych przypuszczeń. System Asprova APS w pełni spełnił nasze oczekiwania, mamy również poczucie, że jego funkcjonalność będzie odpowiadała nam zarówno teraz, jak i w przyszłości. Chciałabym podkreślić, że nie udałoby się tego osiągnąć bez zaangażowania obu stron i naprawdę imponującej wiedzy specjalistów eq system. Polecam oba „systemy” – eq system i Asprova APS.

  Agnieszka Sikora Dyrektor Produkcji, Laboratorium Kosmetyczne JOANNA
 • Referencje

  Po rozmowach z eq system, Asprova wydaje się być systemem, który spełni nasze oczekiwania związane z lokalną specyfiką procesu lakierowania. Standardowy system ERP (IFS) i jego moduły planistyczne mają bardzo ograniczone możliwości definiowania na bieżąco, a to właśnie możliwość bieżącego odzwierciedlania zmieniających się ograniczeń technologicznych została uznana przez nas za decydującą, jeśli chodzi o wybór systemu. Asprova APS pozwoli również odciążyć nasz system ERP, który przy bardzo dużej ilości danych przerabianych przez codzienne pętle MRP, zaczyna być ograniczeniem w efektywnym planowaniu. Szczegółowe harmonogramowanie produkcji chcemy zatem powierzyć specjalistycznemu oprogramowaniu.

  Anna Grupińska - Miężał Pełnomocnik Zarządu, GELG Sp. z o.o.
 • Referencje

  Asprova w wyniku wdrożenia stała się centrum zarządzania produkcją i logistyką, w której gromadzone są i współdzielone kluczowe informacje i gdzie kilka razy w ciągu dnia następuje aktualizacja planu produkcji, z uwzględnieniem ograniczenia zasobów i terminów dostaw. Z pomocą Asprova z niemal 100% pewnością dotrzymujemy potwierdzanych klientom terminów realizacji zamówień, a w przypadku wystąpienia zaburzeń jesteśmy w stanie reagować natychmiast.

  Strauss Cafe Poland Sp. z o.o.
 • Referencje

  Dla potrzeb planowania wykorzystywaliśmy cały zbiór arkuszy Excel, opracowany dużym nakładem pracy przez naszych pracowników. Rosnąca liczba operacji wymagających planowania skłoniła nas do poszukiwania dedykowanego rozwiązania informatycznego, programu komputerowego do wsparcia procesu planowania i harmonogramowania. Do wsparcia procesu planowania wybraliśmy oprogramowanie Asprova. Ważnym było dla nas, że program Asprova ma 50 % udziału w japońskim rynku APS, w kraju będącym kolebką KAIZEN i LEAN PRODUCTION. Spośród wielu programów, które są oferowane, program Asprova jest na tyle elastyczny, że odnosi się wrażenie, że jest to program specjalnie stworzony dla potrzeb naszej firmy."

  Waldemar Dworznik Prezes Zarządu SOPP Polska Sp. z o.o.
 • Referencje

  System Asprova umożliwił zwiększenie efektywności wykorzystania zasobów produkcyjnych oraz redukcję stanów magazynowych poprzez działania organizacyjne skupione wokół optymalizacji planowania i szczegółowe harmonogramowanie produkcji. Zakres projektu obejmował także integrację oprogramowania Asprova z wykorzystywanym dotychczas systemem klasy ERP (CDN-XL) oraz systemem realizującym ewidencję postępów produkcyjnych. Konsultanci ew system sp. z o.o. wykazali się profesjonalną wiedzą i doświadczeniem zarówno informatycznym, analitycznym, jak i z dziedziny zarządzania firmą produkcyjną.Na podstawie naszych doświadczeń udzielamy rekomendacji firmie eq system polecając konsultantów i oprogramowanie Asprova APS podmiotom produkcyjnym, w szczególności branży automotive.

  Krzysztof Bartnicki Prokurent, GOTEC Polska Sp. z o.o.
 • Referencje

  Specjaliści eq system dali nam szansę na poznanie systemu, jeszcze przed jego wdrożeniem. Wybraliśmy go przede wszystkim ze względu na duży potencjał rozwojowy (również samodzielny), możliwość dostosowania go do specyficznych warunków występujących w naszej firmie oraz łatwość wprowadzania i edycji danych, przypominający „ceniony” w naszej firmie system MS Excel. Pozytywnie zaskoczyła nas też naprawdę duża wydajność obliczeniowa i możliwość szybkiego wprowadzania zmian, których efekty widzimy od razu.

  Joanna Gołaszewska Dyrektor, GIPO Sp. z o.o.
 • Referencje

  Dzięki systemom Asprova APS oraz Opera MES zwiększyliśmy terminowość zamówień, poprawiliśmy organizację naszej pracy, skróciliśmy czas produkcji, a także jesteśmy w stanie precyzyjnie analizować wydajność naszych zasobów produkcyjnych. Ważnym elementem naszej współpracy z firmą eq system jest także to, że obydwa systemy mają duży potencjał rozwojowy - można je dostosować do specyficznych procesów zachodzących u nas, są intuicyjne w obsłudze i można je zintegrować z innymi systemami.

  Andrzej Ziarko Prezes spółki SSC
 • Referencje

  Obecnie stawiamy na udoskonalenie procesu planowania, a przede wszystkim możliwość sekwencyjnego towarowania buforów oraz dostaw komponentów just-in-time. Chcemy mieć możliwość bezpiecznego wyboru najlepszej wersji planu, dlatego zdecydowaliśmy się na rozwiązanie Asprova APS, które pozwala tworzyć symulacje what-if. Nie będę ukrywał, że ta funkcjonalność automatyzuje oraz przyspiesza podejmowanie trafnych decyzji przez naszych planistów. Nieocenione są również możliwości związane z rozliczaniem pracowników - ich efektywności oraz łatwość kontroli OTIF. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze niezwykle przyjazny interfejs systemu, dzięki któremu pracownicy z łatwością się na niego przestawią. Asprova APS to niezwykle intuicyjne narzędzie, ale jednocześnie bardzo rozbudowane. Możemy tworzyć w nim wykresy Gantta, przesuwać plany za pomocą myszki oraz samodzielnie definiować zakresy i zmieniać je w razie potrzeby. Czujemy, że ten system będzie się rozwijał z nami na przestrzeni naprawdę wielu lat.

  Łukasz Dubina Dyrektor ds. Usług Dodanych w Raben Logistics Polska.
 • Referencje

Zaufali nam

 • strauss caffe logo huf logo
  harper hygienics logo Joanna kosmetyki logo
  modelart logo
 • Kazimieruk logo sokpol logo
  profim logo
  metrix metal logo stellapack logo
 • sopp logo abra meble logo
  bitner logo gaweł logo
  Kuehne Nagel logo lynka logo
 • elpar logo
  elhand logo kuźnia sułkowice logo
  gotec logo

Nasi eksperci są do Twojej dyspozycji

Zdefiniuj swoje potrzeby - my zajmiemy się resztą.