expondo Polska sp. z o.o. sp.k.

Głównym celem tworzenia trafnych prognoz w przedsiębiorstwie jest możliwość podejmowania z wyprzedzeniem odpowiednich działań biznesowych. Sprawdź, dlaczego firma expondo zrezygnowała z dotychczasowego prognozowania w programie MS Excel i wybrała zaproponowane przez nas rozwiązanie – Forecast PRO.

Branża:

handel i dystrybucja

Obszary:

prognozowanie sprzedaży i popytu

Wybrany system:

Forecast PRO

Liczba pozycji, która jest prognozowana: .

2,5 K

Cele wdrożeniowe

Zwiększenie trafności procesu prognozowania sprzedaży.

Poprawa wydajności i jakości pracy.

Optymalizacja zapasów w magazynie.

Efekty współpracy

Eliminacja błędów związanych z wcześniejszą metodą prognozowania w MS Excel, która była bardzo czasochłonna i mało precyzyjna. Możliwość przewidywania dokładnych zachowań sprzedaży, co pozwala na zasilanie stanów magazynowych odpowiednimi towarami we właściwym czasie.

Zwiększenie efektywności pracy poprzez zaangażowanie w poszczególne projekty również osób niemających dużego doświadczenia z zakresu statystyki. Prosty i przejrzysty interfejs umożliwia bieżące kontrolowanie prognoz sprzedażowych oraz wprowadzanie korekt lub zmianę scenariusza prognozowania na ten, który najlepiej odpowiada celom biznesowym firmy.

Precyzyjniejsze prognozowanie umożliwiło redukcję kosztów związaną z „zamrażaniem” kapitału w produktach utrzymywanych na magazynie oraz zmieniło rozkład wiekowaniem zapasu pod kątem jego okresu utrzymania w magazynie oraz właściwej rotacji.

Jarosław Bińczyk

Supply Chain Manager

Po analizie naszych dotychczasowych działań zdecydowaliśmy się zrobić kolejny krok w kierunku naszego rozwoju technologicznego i zacząć korzystać z wyspecjalizowanego systemu do prognozowania – Forecast PRO. Dzięki niemu jesteśmy w stanie bardzo świadomie budować naszą przewagę konkurencyjną. Forecast PRO umożliwia nam precyzyjne prognozowanie sprzedaży, wiemy dokładnie, kiedy i jakimi produktami należy zasilić magazyn, co przy tak dużym portfolio jest niezwykle istotne. Forecast PRO to system, który ciągle ewoluuje i rozwija się razem z nami. Jeżeli musielibyśmy podjąć drugi raz decyzję o wyborze systemu, to bez wątpienia nie uległaby ona zmianie – jesteśmy zadowoleni z zastosowanego rozwiązania i współpracy z firmą eq system.