Cetes Cosmetics Poland sp. z o.o.

Zlokalizowany w Warszawie Cetes Cosmetics Poland sp. z o.o. to zakład produkcyjny, będący częścią Grupy Oriflame, jednego z 20 największych koncernów kosmetycznych na świecie. Rocznie fabryka może wyprodukować blisko 300 milionów sztuk kosmetyków. Są to m.in. kremy, balsamy, fluidy, szampony, pasty do zębów, maskary, perfumy, scruby, dezodoranty, toniki, mleczka, żele do kąpieli, pakowane w najróżniejsze opakowania jednostkowe: słoiki, tuby, butelki, opakowania szklane, saszetki. Głównym odbiorcą jest Oriflame Cosmetics Global S.A., ale zakład produkuje również na potrzeby innych klientów, właścicieli światowych i lokalnych marek kosmetycznych.

Cetes Cosmetics Poland sp. z o.o. jest jednym z najbardziej złożonych zakładów produkcyjnych należących do Oriflame, zarówno pod kątem zróżnicowania wyrobów gotowych, jak i długości produkowanych serii.

Przedstawiciele firmy Cetes Cosmetics oraz eq system zrealizowali projekt mający na celu lepszą koordynację i synchronizację procesów produkcyjnych przy wykorzystaniu systemu ASPROVA APS.

Branża:

kosmetyczna

Obszar biznesowy:

planowanie i harmonogramowanie produkcji

Wybrany system:

ASPROVA APS

Liczba operacji w planie produkcyjnym:

do 30 K

Cele wdrożeniowe

Zwiększenie efektywności pracy linii produkcyjnych.

Optymalizacja przezbrojeń w procesie napełniania.

Usprawnienie pracy planisty oraz procesu wizualizacji planu produkcyjnego.

Automatyczna synchronizacja harmonogramu produkcji mas i procesu napełniania.

Efekty współpracy

Zarządzanie całym procesem biznesowym w jednym miejscu.

Uproszczenie procesu nadzoru i weryfikacji danych oraz ich ujednolicenie.

Większa elastyczność produkcji i lepsze dopasowanie do zmiennych warunków rynkowych.

Podniesienie produktywności pracowników.

Rafał Siwik
Planning & Customer Relations Manager Cetes Cosmetics Poland

Komfort pracy, jaki daje ASPROVA, jest nieporównywalny z wcześniejszymi doświadczeniami. Wynik planowania prezentowany w postaci diagramu Gantta zapewnia przejrzystą wizualizację wszystkich czynności składających się na realizację zamówienia produkcyjnego oraz możliwość agregacji danych. Dzięki temu widzimy więcej i szybciej, a w konsekwencji podejmujemy lepsze decyzje.

Chcesz dowiedzieć się więcej o współpracy
eq system i firmy Cetes Cosmetics?

Pobierz pełne case study.