nowe projekty | 02.07.2018

XPRIMER w ROSTI – od koncepcji do realizacji

Siłą napędową każdej firmy są ludzie – jednak ich odpowiednie dopasowanie do zajmowanych stanowisk, właściwe wykorzystanie wiedzy oraz optymalne zaplanowanie czasu pracy jest trudnym zadaniem do realizacji w praktyce.

Ilość zmiennych, które musimy wziąć pod uwagę, planując czas pracy naszego zespołu jest ogromna (zgodność z kodeksem pracy, regulaminami wewnętrznymi, ważność uprawnień, plany urlopowe). Do tego dochodzą jeszcze sytuacje losowe – choroba, spóźnienie, awaria maszyny i tysiące innych scenariuszy, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć – jesteśmy natomiast w stanie się na nie odpowiednio przygotować.

Firma ROSTI ma świadomość potencjału, który tkwi w jej ekspertach i teraz będzie go wykorzystywać jeszcze efektywniej z platformą komunikacyjną XPRIMER. Nasi specjaliści stworzyli bardzo szczegółową koncepcję usprawnień w zakresie planowania i rozliczania czasu pracy. Wspólnie z ROSTI ustalili najważniejsze cele do osiągnięcia oraz to, w jaki sposób wyeliminować obecne trudności.

Do współpracy z eq system ostatecznie przekonał nas sposób prezentacji rozwiązania przez ekspertów firmy. Wszystko było na najwyższym poziomie – kompetencje, znajomość naszej branży i samo rozwiązanie. Żadne z zadanych przez nas pytań nie pozostało bez odpowiedzi. Wystąpił efekt pierwszeństwa – dobra prezentacja, która rzutowała na wszystkie kolejne elementy – była naszym punktem odniesienia.

Sam system przekonał nas do siebie bardzo intuicyjny interfejsem i tym, że wymagał od nas mniejszej liczby kliknięć do osiągnięcia założonych celów niż inne systemy, które braliśmy pod uwagę. Bardzo duże znaczenie miały dla nas również opinie innych użytkowników systemu XPRIMER. Jednak to, co ostatecznie nas przekonało do podjęcia współpracy z eq system to kompetencje specjalistów firmy i ich podejście, które opierało się na bardzo uważnej rozmowie o naszych oczekiwaniach wobec projektu, najważniejszych celach biznesowych oraz tym, jak powinniśmy się przygotować do samego wdrożenia. Na ten moment czujemy, że podjęliśmy bardzo dobrą decyzję biznesową zarówno, co do systemu, jak i partnera biznesowego.

Ewa Leszczyńska, Kierownik ds. Kadr i Płac ROSTI Poland Sp. z o.o.

Zakładane korzyści:

  • Usprawnienie procesu planowania czasu pracy oraz eliminacja błędów w jego rozliczaniu dzięki automatyzacji.
  • Zwiększenie szybkości i dokładności rozliczenia czasu pracy pracowników, a w przyszłości powiązanie gromadzonych informacji z ilością czasu przepracowanego na konkretnej linii.
  • Uproszczenie oraz ujednolicenie procesu wejść/wyjść pracowników za sprawą integracji z czytnikami RCP.
  • Zmniejszenie do minimum czasu poświęconego na weryfikację poprawności i aktualności danych o czasie pracy w poszczególnych jednostkach organizacyjnych.
  • Zwiększenie bezpieczeństwa zbierania i przechowywania danych.

Nie mamy wątpliwości, że współpraca opierająca się na połączeniu doświadczenia naszych specjalistów i wiedzy o organizacji wewnętrznej ekspertów z Rosti pozwoli na osiągnięcie wszystkich z zakładanych korzyści.

Przeczytaj również:

szkolenia i webinaria | 22.02.2019

Kolejna edycja darmowych webinariów – ruszają zapisy!

Nasi eksperci przygotowali kolejny cykl darmowych webinariów z zakresu zarządzania produkcją oraz prognozowania. Każde ze spotkań potrwa około godziny i pozwoli odświeżyć teoretyczne aspekty związane z tymi obszarami. Dodatkowo umożliwi poznanie wyspecjalizowanych systemów IT, które wspierają skuteczną realizacje wyzwań stawianych przed firmami z różnych branż w zakresie planowania i ewidencji produkcji oraz prognozowania. Webinaria odbędą się 27 lutego.

CZYTAJ WIĘCEJ

nagrody i wyróżnienia | 19.02.2019

Cztery wyróżnienia dla eq system technology

Instytut Europejskiego Biznesu już od 13 lat analizuje wyniki finansowe polskich przedsiębiorstw i banków, klasyfikując na ich podstawie najdynamiczniej i najefektywniej rozwijające się firmy w Polsce. eq system technology trafiło do zaszczytnego grona laureatów i zdobyło wyróżnienia w aż czterech rankingach!

CZYTAJ WIĘCEJ

referencje | 28.01.2019

Metrix Metal poleca eq system oraz system Asprova APS

Wiele firm nadal uważa swoje procesy za zbyt skomplikowane, żeby można je było precyzyjnie odzwierciedlić w systemie informatycznym. Nadal opierają swoje działania na doświadczeniu swoich ekspertów oraz MS Excel. Nadal nie wykorzystują w pełni swojego potencjału. Wśród takich przedsiębiorstw znajdowała się również firma Metrix Metal. Obecnie jednak wspiera swoje działania systemem Asprova APS. Przeczytaj case study firmy i sam oceń efekty naszej współpracy.

CZYTAJ WIĘCEJ

Nasi eksperci są do Twojej dyspozycji

Zdefiniuj swoje potrzeby - my zajmiemy się resztą.