referencje | 06.06.2018

XPRIMER napędza efektywność w Plastic Omnium Auto Inergy Poland

Płynna realizacja planów produkcyjnych zależy w głównej mierze od ludzi – tego, czy posiadają odpowiednie kompetencje i są w odpowiednim miejscu oraz czasie. Od tego, czy zaplanowana obsada jest dopasowana do realizacji konkretnych zleceń produkcyjnych, a komunikacja pomiędzy poszczególnymi działami i osobami jest sprawna. Nad płynną realizacją procesów produkcyjnych oraz optymalnym zarządzaniem czasem pracy w firmie Plastic Omnium Auto Inergy Poland czuwa platforma komunikacyjna XPRIMER.

Szybki dostęp do kluczowych danych, eliminacja niepotrzebnych przestojów, błyskawiczna reakcja na niespodziewane zdarzenia oraz możliwość wiarygodnej oceny efektywności tworzonych harmonogramów to tylko niektóre korzyści, które osiągnęła firma Plastic Omnium Auto Inergy Poland dzięki platformie komunikacyjnej XPRIMER i dopasowaniu jej do indywidualnych potrzeb organizacji przez specjalistów eq system.

Nie będę ukrywał, że podczas szukania systemu do zarządzania kapitałem ludzkim widzieliśmy wiele rozwiązań, pozwalających na zwiększenie efektywności planowania czasu pracy (przynajmniej w teorii). Jednak główną przewagą specjalistów eq system była umiejętność dopasowania rozwiązania do produkcyjnych realiów, bez wyolbrzymiania tego, co naprawdę możemy osiągnąć Szczególnie istotne dla zachowania stabilności naszego planu produkcyjnego było wyeliminowane ryzyka braku osoby o odpowiednich kompetencjach, czy też uprawnieniach. XPRIMER pozwala na bardzo precyzyjne wyliczenie potrzebnej obsady i jej optymalizację, a z drugiej strony odpowiednio wcześnie informuje nas o kończących się szkoleniach czy nieobecności kluczowego pracownika w danym dniu, na konkretnej linii. Daje nam zatem narzędzia do podejmowania działań zapobiegawczych odpowiednio wcześnie. Współpracę ze specjalistami firmy eq system oceniam bardzo wysoko, w szczególności ze względu na ich racjonalne podejście do projektu oraz wieloletnie doświadczenie, które można było dostrzec na każdym etapie prac.

Artur GrudzieńProduction Manager Plastic Omnium Auto Inergy Poland

Osiągnięte korzyści:

  • Systematyzacja procesów związanych z planowaniem personelu na podstawie zleceń produkcyjnych oraz przyspieszenie reakcji na zmiany w składzie personelu.
  • Eliminacja niepotrzebnych przestojów wynikających z nieobecności kluczowego pracownika (o odpowiednich kompetencjach) w danej lokalizacji, na konkretnej linii produkcyjnej dzięki precyzyjnemu wyliczaniu potrzebnej obsady na podstawie zleceń produkcyjnych importowanych z systemu SAP do platformy XPRIMER. Umożliwienie szybkiego przeplanowywania procesów produkcyjnych w nagłych przypadkach.
  • Nadzór nad szkoleniami oraz kompetencjami pracowników dzięki wprowadzeniu komunikatów przypominających zarówno o kończących, jak i zbliżających się szkoleniach oraz powiązanie ich realizacji z poziomem kompetencji konkretnych pracowników, co do grup maszyn oraz linii.
  • Zwiększenie płynności realizacji założonego planu produkcyjnego, poprawa efektywności komunikacji wewnętrznej oraz przyspieszenie i ułatwienie procesu analizy danych.
  • Usprawnienie komunikacji pomiędzy osobami z różnych działów (planowania produkcji, HR) oraz trenerami (realizacja szkoleń) i pracownikami produkcyjnymi.
  • Umożliwienie wiarygodnej oceny efektywności tworzonych harmonogramów dzięki gromadzeniu kluczowych danych w jednym miejscu i łatwości ich porównywania, a tym samym wyciągania trafnych wniosków na przyszłość.

Jakie jeszcze korzyści osiągnęła firma Plastic Omnium Auto Inergy Poland? Jakie były jej oczekiwania? Co przeważyło o wyborze platformy XPRIMER? Za co w szczególności docenia współpracę z eq system? Zachęcamy do przeczytania referencji w całości >>

Przeczytaj również:

szkolenia i webinaria | 22.02.2019

Kolejna edycja darmowych webinariów – ruszają zapisy!

Nasi eksperci przygotowali kolejny cykl darmowych webinariów z zakresu zarządzania produkcją oraz prognozowania. Każde ze spotkań potrwa około godziny i pozwoli odświeżyć teoretyczne aspekty związane z tymi obszarami. Dodatkowo umożliwi poznanie wyspecjalizowanych systemów IT, które wspierają skuteczną realizacje wyzwań stawianych przed firmami z różnych branż w zakresie planowania i ewidencji produkcji oraz prognozowania. Webinaria odbędą się 27 lutego.

CZYTAJ WIĘCEJ

nagrody i wyróżnienia | 19.02.2019

Cztery wyróżnienia dla eq system technology

Instytut Europejskiego Biznesu już od 13 lat analizuje wyniki finansowe polskich przedsiębiorstw i banków, klasyfikując na ich podstawie najdynamiczniej i najefektywniej rozwijające się firmy w Polsce. eq system technology trafiło do zaszczytnego grona laureatów i zdobyło wyróżnienia w aż czterech rankingach!

CZYTAJ WIĘCEJ

referencje | 28.01.2019

Metrix Metal poleca eq system oraz system Asprova APS

Wiele firm nadal uważa swoje procesy za zbyt skomplikowane, żeby można je było precyzyjnie odzwierciedlić w systemie informatycznym. Nadal opierają swoje działania na doświadczeniu swoich ekspertów oraz MS Excel. Nadal nie wykorzystują w pełni swojego potencjału. Wśród takich przedsiębiorstw znajdowała się również firma Metrix Metal. Obecnie jednak wspiera swoje działania systemem Asprova APS. Przeczytaj case study firmy i sam oceń efekty naszej współpracy.

CZYTAJ WIĘCEJ

Nasi eksperci są do Twojej dyspozycji

Zdefiniuj swoje potrzeby - my zajmiemy się resztą.