Aktualności

nowe projekty | 22.01.2020

eq system Dostawcą Technologii Śląskiego Centrum Kompetencji Przemysłu 4.0

Śląskie Centrum Kompetencji Przemysłu 4.0 zrzesza firmy, które działają na rzecz podnoszenia poziomu zaawansowania technologicznego. Cieszymy się, że w tym zacnym gronie znalazła się i nasza firma, która wspólnie z innymi Partnerami ŚCKP 4.0 będzie wspierać przedsiębiorców we wdrażaniu i stosowaniu technologii 4.0 oraz uczestniczyć w spotkaniach mających na celu promocję i edukację w zakresie nowych technologii.

nowe projekty | 13.01.2020

Nowy wymiar planowania produkcji w Dubiel Vitrum

Firma Dubiel Vitrum poszukiwała systemu do planowania i harmonogramowania produkcji od kilku lat. Dlaczego zdecydowała się właśnie na rozwiązanie jakim jest Asprova APS? Jakie korzyści zamierza osiągnąć? Na te pytania znajdziecie odpowiedź poniżej.

artykuły ekspertów | 02.12.2019

„A mówiłem, żebyśmy zostawili po staremu…”, czyli jak się zinformatyzować, a nie tylko informatyzować

Informatyzacja, digitalizacja, cyfryzacja to słowa odmieniane obecnie w przedsiębiorstwach przez wszystkie przypadki. Wszyscy potrzebują, wszyscy chcą, wszyscy deklarują gotowość, wszyscy się boją. A boją się przede wszystkim dlatego, że statystyki nie zachęcają.

konferencje i seminaria | 15.11.2019

„Gdzie bije serce produkcji?” – podsumowanie konferencji Manufacturing Summit

Manufacturing Summit od lat cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony uczestników. Konferencja ta jest bowiem cennym źródłem wiedzy i inspiracji, dającym impuls do zainicjowania zmian w fabrykach. Tak było i podczas 6. edycji! Wydarzenie przyciągnęło rzeszę ekspertów, którzy dyskutowali na temat usprawnień procesów operacyjnych, możliwości nowoczesnych technologii oraz coraz trudniejszej sytuacji na rynku pracy.

konferencje i seminaria | 18.10.2019

Pierwsza edycja konferencji „Efektywni w biznesie” za nami!

„Efektywni w biznesie” to konferencja, którą zorganizowaliśmy z myślą o naszych klientach – z myślą o potrzebie wymiany doświadczeń biznesowych i budowania przewagi konkurencyjnej za pomocą narzędzi IT. W dniach 10 – 11 października, w hotelu Holiday Inn w Dąbrowie Górniczej zgromadziło się ponad 100 osób z kilkudziesięciu firm – przedstawiciele kadry zarządzającej i dyrektorzy odpowiedzialni za realizację procesów biznesowych.

artykuły ekspertów | 17.10.2019

Kaizen. Jak znaleźć czas na ciągłe doskonalenie?

KAIZEN – doskonale znana wszystkim osobom, które zajmują się zarządzaniem produkcją - zasada ciągłego doskonalenie procesów. Czy rzeczywiście warto ją stosować? Jak znaleźć na nią czas?

nowe projekty | 02.09.2019

Jasna droga do celu w Raben Group a innowacyjność technologiczna

Współcześnie niezwykle dużo mówi się o innowacyjności. Coraz więcej firm, ludzi oraz projektów określa się tym mianem. Pojawia się jednak wiele pytań o to, co tak naprawdę rozumiemy pod tym pojęciem? I przede wszystkim, czy innowacyjność da się zmierzyć? Zachęcamy do przeczytania artykułu naszego klienta Raben Group pt. "Drogowskaz na innowacyjność – kierunek rozwoju Grupy Raben".

nowe projekty | 16.07.2019

Procesy logistyczne pod lupą, czyli kolejny krok w rozwoju firmy Dafi

Współpraca eq system i firmy Dafi rozpoczęła się już kilka lat temu wdrożeniem systemu Asprova APS służącego do planowania i harmonogramowania produkcji. Kolejnym krokiem w kierunku rozwoju firmy jest decyzja o usprawnieniu procesów logistycznych.

nagrody i wyróżnienia | 01.07.2019

eq system członkiem Klastra SA&AM

Miło nam poinformować, że zostaliśmy członkiem Klastra „Silesia Automotive & Advanced Manufacturing” (SA&AM). Klaster SA&AM jest inicjatywą Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. realizowaną na rzecz przedsiębiorstw działających w branży motoryzacyjnej oraz zaawansowanych technologii.

Nasi eksperci są do Twojej dyspozycji

Zdefiniuj swoje potrzeby - my zajmiemy się resztą.