Przemysł chemiczny, farmaceutyczny i kosmetyczny – 5 wskazówek, jak zarządzać procesami wsadowymi (batch)

Webinar skierowany do dyrektorów i kierowników produkcji w firmach z branży chemicznej, kosmetycznej i farmaceutycznej.

Omówimy nieco szerzej problemy, z którymi boryka się branża i podzielimy się wiedzą o rozwiązaniach i dobrych praktykach, które pozwalają spiąć w całość procesy związane z planowaniem produkcji na bazie prognoz popytu, uwzględniające wszystkie ograniczenia i różne scenariusze.

Podczas wydarzenia zdobędziesz wiedzę na temat narzędzi IT, które wspierają:

  • zarządzanie zasobami wsadowymi (blokowanie zasobów, procesy mycia, przezbrojenia)
  • genealogię produkcji – traceability
  • nadzór nad procesem kontrolującym precyzję dozowania i ewidencję dozowania/naważania
  • prognozowanie popytu i elastyczne dostosowanie się do jego zmienności
  • planowanie dostaw.

Opowiemy także o przykładach rozwiązań wdrożonych u naszych klientów.

Jeśli nie jesteś w stanie wziąć udziału w wydarzeniu ze względu na termin lub godzinę, i tak zarejestruj się. Zarejestrowanym nieobecnym prześlemy nagranie z wydarzenia.

Prowadzący Prowadzący Artur Głodek ekspert w dziale analiz biznesowych

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, na wydziale zarządzania. Ekspert z 26-letnim doświadczeniem, które systematycznie budował od 1995 roku – najpierw pracując w firmie produkcyjnej na stanowiskach - planisty, koordynatora procesów produkcyjnych oraz kierownika planowania produkcji. Kolejnym etapem w jego karierze była rola specjalisty od systemów klasy APS, a w końcu - eksperta w dziale analiz biznesowych w eq system.
Przez klientów doceniany przede wszystkim za bardzo dobre zrozumienie ich indywidualnych problemów oraz ograniczeń procesów, z którymi muszą się mierzyć. Podczas współpracy skupia się przede wszystkim na praktycznych aspektach wprowadzanych usprawnień. Na swoim „sumieniu” ma ponad 200 firm z różnych branż, o różnej wielkości i specyfice, w których analizował procesy pod względem zarządzania logistyką produkcji. U klientów szuka wartości dodanej, skupia się na analizie aktualnej sytuacji i znalezieniu miejsc, w których warto uzupełnić braki. Nie jest zwolennikiem zmiany dla samej zmiany, dla niego musi mieć ona sens i wpływać na lepsze funkcjonowanie całej organizacji.
Umiejętność strategicznego myślenia pomaga mu zarówno w pracy, jak i „na boisku”, gdzie najchętniej spędza swój wolny czas, grając w piłkę nożną lub siatkówkę. Sporty zespołowe zawsze były jego mocną stroną. Być może właśnie dlatego w swoich działaniach opiera się na wspólnym wypracowaniu rozwiązań, a nie podążaniu utartymi ścieżkami.

Konsultacja z ekspertem

Skontaktuj się z nami i zamów bezpłatną konsultację z naszym ekspertem. Podczas krótkiej rozmowy telefonicznej postaramy się poznać Twoje potrzeby i odpowiedzieć na wszystkie pytania.