konferencje i seminaria | 27.11.2018

eq system podczas Manufacturing Summit 2018 – Industry 4.0 nie istnieje?

Za nami kolejna ważna konferencja – Manufacturing Summit 2018 we Wrocławiu. Podczas niej padło wiele ciekawych wniosków, toczyło się równie wiele inspirujących dyskusji i rozmów na tematy związane z usprawnieniami procesów produkcyjnych i koncepcją Industry 4.0.

Podczas swojego wystąpienia, nasz ekspert Michał Żelichowski poruszył temat korzyści wynikających ze zbliżenia ze sobą działów – produkcyjnego i personalnego. Podkreślił, że nadal zbyt często istnieją one w oderwaniu od siebie, a komunikacja pomiędzy nimi jest mało elastyczna. A przecież precyzyjna realizacja planów produkcyjnych nie jest możliwa bez zapewnienia obsady – w odpowiednim miejscu, czasie i przede wszystkich o właściwych kompetencjach. Podczas swojego wystąpienia, Michał Żelichowski wspólnie z uczestnikami przeanalizował różne scenariusze i możliwości dotyczące bliższej współpracy tych działów, a tym samym zapewnienia sprawnej i natychmiastową wymiany informacji pomiędzy nimi. W tej transformacji pomocne okazują się nowoczesne technologie, które pozwalają na automatyzację planowania grafików. Takie możliwości posiada nasze autorskie rozwiązanie XPRIMER >>

Po wystąpieniach wszystkich prelegentów przyszedł czas na debatę o koncepcji Industry 4.0. Nasz drugi ekspert, Dariusz Kacperczyk zwrócił uwagę na to, że ciężko mówić o Industry 4.0, kiedy nadal spora część firm produkcyjnych zapomina o podstawach (m.in. komunikacji, standaryzacji procedur, dobrze opisanej technologii czy strategii planistycznej). W takiej sytuacji ciężko efektywnie wdrożyć koncepcję Industry 4.0 w taki sposób, aby w pełni wykorzystać potencjału wprowadzonych dzięki niej usprawnień. Zaniedbań organizacyjnych nie da się nadrobić z dnia na dzień.

Zastanawiając się nad zjawiskiem Przemysłu 4.0, analizując firmy, które w swoich działaniach opierają się na ciągłym rozwoju (kaizen) oraz te, które wybierają raczej gwałtowną zmianę (kaikaku) skłaniam się do opinii, że Przemysł 4.0 nie jest rewolucją tylko ewolucją.

Dariusz Kacperczyk, Wiceprezes Zarządu w eq system

Nie ukrywamy, że debata była dosyć burzliwa, jednak uczestnicy konferencji nagrodzili naszego eksperta oklaskami pełnymi uznania. Docenili go za szczerość podejścia oraz za zaprzeczenie tezie, że wdrożenie koncepcji Industry 4.0 zawsze ma sens i zawsze przynosi pozytywne efekty. Przynosi, ale w momencie, w którym na taką zmianę jesteśmy odpowiednio przygotowani i wiemy, jakie konsekwencje ona przyniesie.

 

Przeczytaj również:

szkolenia i webinaria | 22.02.2019

Kolejna edycja darmowych webinariów – ruszają zapisy!

Nasi eksperci przygotowali kolejny cykl darmowych webinariów z zakresu zarządzania produkcją oraz prognozowania. Każde ze spotkań potrwa około godziny i pozwoli odświeżyć teoretyczne aspekty związane z tymi obszarami. Dodatkowo umożliwi poznanie wyspecjalizowanych systemów IT, które wspierają skuteczną realizacje wyzwań stawianych przed firmami z różnych branż w zakresie planowania i ewidencji produkcji oraz prognozowania. Webinaria odbędą się 27 lutego.

CZYTAJ WIĘCEJ

nagrody i wyróżnienia | 19.02.2019

Cztery wyróżnienia dla eq system technology

Instytut Europejskiego Biznesu już od 13 lat analizuje wyniki finansowe polskich przedsiębiorstw i banków, klasyfikując na ich podstawie najdynamiczniej i najefektywniej rozwijające się firmy w Polsce. eq system technology trafiło do zaszczytnego grona laureatów i zdobyło wyróżnienia w aż czterech rankingach!

CZYTAJ WIĘCEJ

referencje | 28.01.2019

Metrix Metal poleca eq system oraz system Asprova APS

Wiele firm nadal uważa swoje procesy za zbyt skomplikowane, żeby można je było precyzyjnie odzwierciedlić w systemie informatycznym. Nadal opierają swoje działania na doświadczeniu swoich ekspertów oraz MS Excel. Nadal nie wykorzystują w pełni swojego potencjału. Wśród takich przedsiębiorstw znajdowała się również firma Metrix Metal. Obecnie jednak wspiera swoje działania systemem Asprova APS. Przeczytaj case study firmy i sam oceń efekty naszej współpracy.

CZYTAJ WIĘCEJ

Nasi eksperci są do Twojej dyspozycji

Zdefiniuj swoje potrzeby - my zajmiemy się resztą.