Rhenus Logistics – zawsze na czas dzięki XPRIMER

XPRIMER jest rozwiązaniem coraz częściej docenianym przez branżę logistyczną, w której precyzyjnie zaplanowana obsada, dbałość o wymagane uprawnienia pracowników i szybka reakcja na nagłe zdarzenia jest nieoceniona. Pozwala bowiem na utrzymanie zaufania ze strony klientów, a tym samym gwarantuje stabilną pozycję na bardzo konkurencyjnym rynku. Kolejną firmą logistyczną, która wybrała rozwiązanie XPRIMER i doświadczenie naszych specjalistów jest Rhenus Logistics S.A.

Zachęcamy również do przeczytania referencji >>

 

wybrany system:
XPRIMER

obszar biznesowy:
zarządzanie zasobami ludzkimi
(HRM)

rok wdrożenia:
2017

liczba użytkowników:
ponad 1000

wybrany system:
XPRIMER

obszar biznesowy:
zarządzanie zasobami ludzkimi
(HRM)

rok wdrożenia:
2017

liczba użytkowników:
ponad 1000

Dzięki XPRIMER czas poświęcany na planowanie harmonogramów znacząco się skrócił, a ich jakość wzrosła. Dodatkowo, system posiada wbudowane alerty, które są bardzo przydatne np. w sytuacjach pomyłki „planisty” dotyczącej norm czasu pracy czy odpoczynku. XPRIMER nie pozwala na bezkrytyczne zapisywanie planu obarczonego błędami. Ogromnym ułatwieniem zarówno dla przełożonych pracowników, jak i Działu Personalnego jest też monitorowanie terminów ważności uprawnień, umów, szkoleń. Bardzo cenimy także tę funkcjonalność.

Współpraca z eq system i wdrożone rozwiązanie XPRIMER stworzyło nam zupełnie inną perspektywę działania, oszczędność czasu, który możemy poświęcić na inne projekty. Obecnie mamy większą świadomość tego, co dzieje się w firmie. Z całą pewnością dużo łatwiej jest nam zidentyfikować przyczyny ewentualnych spowolnień, czy błędów. Wiele czynności, które kiedyś zajmowały nam kilka dni – dzisiaj są kwestią zaledwie kilku minut.

eq system polecam wszystkim firmom, które szukają partnera biznesowego z imponującym doświadczeniem w branży logistycznej oraz umiejętnością dostrzegania specyfiki danej firmy i odzwierciedlania jej w systemie. Mamy poczucie, że XPRIMER w sposób niezwykle efektywny wspiera realizację naszych celów biznesowych.

Małgorzata Frankowska
Dyrektor HR
Rhenus Logistics S.A.

Konfrontacja oczekiwań z rzeczywistością

 • Cel

  Wprowadzenie zaawansowanego narzędzia do planowania czasu pracy pracowników oraz jego synchronizacja z systemem kadrowo-płacowym.

  Efekt

  Znaczące skrócenie czasu planowania. Zapewnienie optymalnej obsady dzięki planowaniu czasu pracy pracowników o różnych formach zatrudnienia, w tym również pracowników tymczasowych. Eliminacja ryzyka braku pracownika o odpowiednich uprawnieniach, szkoleniach oraz ograniczenie liczby błędów dzięki wprowadzeniu tego typu danych oraz automatycznej kontroli poprawności tworzonych harmonogramów.

 • Cel

  Organizacja wspólnych dojazdów pracowników do i z pracy.

  Efekt

  Optymalizacja wspólnych dojazdów dzięki możliwości grupowania pracowników m.in. ze względu na miejsce zamieszkania, system pracy oraz dział i oddział.

 • Cel

  Koordynacja komunikacji z pracownikami z różnych oddziałów firmy oraz możliwość szybkiej budowy efektywnych raportów i analiz.

  Efekt

  Usprawnienie komunikacji pomiędzy pracownikami a działem kadr oraz pomiędzy centralą a poszczególnymi oddziałami firmy. Zebranie wiarygodnych danych o wszystkich pracownikach w jednym miejscu umożliwia tworzenie wartościowych analiz, a połączenie systemu XPRIMER z repozytorium dokumentów daje pewność, że wszyscy pracownicy korzystają z aktualnych wzorów wewnętrznych dokumentów, czy formularzy.

Konsultacja z ekspertem

Skontaktuj się z nami i zamów bezpłatną konsultację z naszym ekspertem. Podczas krótkiej rozmowy telefonicznej postaramy się poznać Twoje potrzeby i odpowiedzieć na wszystkie pytania.