Efektywne połączenie technologii i wiedzy w Metrix Metal

Skrócenie czasu oczekiwania na wyrób gotowy o 30%, poprawa stabilności całego procesu oraz wyników finansowych przy zachowaniu takich samych zasobów – to tylko niektóre z korzyści osiągniętych przez firmę Metrix-Metal z pomocą specjalistów eq system oraz dopasowanego i wdrożonego przez nich systemu Asprova APS.

Jakie jeszcze korzyści osiągnęła firma? Dlaczego zdecydowała się na współpracę właśnie z nami? Jak ocenia przydatność systemu w codziennej pracy? Zachęcamy do przeczytania case study w całości!

wybrany system:
Asprova APS

Asprova APS
doskonali procesy
w Metrix Metal
od 2015 roku

obszar:
planowanie i
harmonogramowanie
produkcji

5 000
operacji w planie produkcyjnym

wybrany system:
Asprova APS

Asprova APS
doskonali procesy
w Metrix Metal
od 2015 roku

obszar:
planowanie i
harmonogramowanie
produkcji

5 000
operacji w planie produkcyjnym

Nasz proces produkcyjny stawał się coraz bardziej skomplikowany i wykorzystywane przez nas narzędzie nie były w stanie precyzyjnie odwzorować jego przebiegu. Zmiana planu wiązała się z licznymi utrudnieniami i dużym nakładem pracy. Postanowiliśmy to zmienić i zainwestować nie tylko w odpowiednie narzędzie, ale i w odpowiednich ekspertów.

Podjęta współpraca z eq system wychodziła poza ramy samego wdrożenia oprogramowania Asprova APS. Jej zakres był znacznie szerszy i zmobilizował nad również do podjęcia szerszych zmian organizacyjnych i wyższej dbałości o proces przekazywania wiedzy. Teraz mamy pewność, że plan jest realizowany płynnie, niezależnie od tego, która zmiana i jacy pracownicy są za to odpowiedzialni. Asprova APS pozwala nam zaplanować optymalną obsadę do zrealizowania planu produkcyjnego, a co za tym idzie - określić potrzebną liczbę maszyn. Przed wdrożeniem systemu Asprova APS wiedzieliśmy jedynie ile mamy produkować. Teraz wiemy - ile, i na kiedy.

Współpracę z eq system polecam osobom, które szukają nie tylko firmy wdrożeniowej, ale również wsparcia merytorycznego w zakresie doskonalenia procesu zarządzania produkcją.

Tomasz Konkel
production manager
Metrix Metal Sp. z o.o.

 • Cel

  Skrócenie całego cyklu produkcyjnego.

  Efekt

  Skrócenie czasu oczekiwania na wyrób gotowy o 30% dzięki płynniejszemu przepływowi półfabrykatów przez produkcję.

 • Cel

  Lepsze odzwierciedlenie przebiegu całego procesu produkcji, w tym powiązań pomiędzy operacjami, dostępności osób o odpowiednich kompetencjach czy występujących ograniczeń.

  Efekt

  Ograniczenie liczby błędów oraz zwiększenie zaufania ze strony klientów poprzez eliminację planowania ręcznego w MS Excel, automatyzację bilansowania materiałowego oraz wprowadzenie synchronizacji planu zakupów ze stworzonym harmonogramem. Poprawa stabilności całego procesu dzięki precyzyjnemu odzwierciedleniu występujących ograniczeń.

 • Cel

  Ustandaryzowanie całego procesu produkcji, weryfikacja danych technologicznych, przyspieszenie wykrywalności braków oraz udoskonalenie kultury organizacyjnej przedsiębiorstwa.

  Efekt

  Poprawa wyników finansowych przy zachowaniu takich samych zasobów.

Nasi eksperci są do Twojej dyspozycji

Zdefiniuj swoje potrzeby - my zajmiemy się resztą.