Efektywne połączenie technologii i wiedzy w Metrix Metal

Skrócenie czasu oczekiwania na wyrób gotowy o 30%, poprawa stabilności całego procesu oraz wyników finansowych przy zachowaniu takich samych zasobów – to tylko niektóre z korzyści osiągniętych przez firmę Metrix-Metal z pomocą specjalistów eq system oraz dopasowanego i wdrożonego przez nich systemu Asprova APS.

Jakie jeszcze korzyści osiągnęła firma? Dlaczego zdecydowała się na współpracę właśnie z nami? Jak ocenia przydatność systemu w codziennej pracy? Zachęcamy do przeczytania case study w całości!

wybrany system:
Asprova APS

Asprova APS
doskonali procesy
w Metrix Metal
od 2015 roku

obszar:
planowanie i
harmonogramowanie
produkcji

5 000
operacji w planie produkcyjnym

wybrany system:
Asprova APS

Asprova APS
doskonali procesy
w Metrix Metal
od 2015 roku

obszar:
planowanie i
harmonogramowanie
produkcji

5 000
operacji w planie produkcyjnym

Nasz proces produkcyjny stawał się coraz bardziej skomplikowany i wykorzystywane przez nas narzędzie nie były w stanie precyzyjnie odwzorować jego przebiegu. Zmiana planu wiązała się z licznymi utrudnieniami i dużym nakładem pracy. Postanowiliśmy to zmienić i zainwestować nie tylko w odpowiednie narzędzie, ale i w odpowiednich ekspertów.

Podjęta współpraca z eq system wychodziła poza ramy samego wdrożenia oprogramowania Asprova APS. Jej zakres był znacznie szerszy i zmobilizował nad również do podjęcia szerszych zmian organizacyjnych i wyższej dbałości o proces przekazywania wiedzy. Teraz mamy pewność, że plan jest realizowany płynnie, niezależnie od tego, która zmiana i jacy pracownicy są za to odpowiedzialni. Asprova APS pozwala nam zaplanować optymalną obsadę do zrealizowania planu produkcyjnego, a co za tym idzie - określić potrzebną liczbę maszyn. Przed wdrożeniem systemu Asprova APS wiedzieliśmy jedynie ile mamy produkować. Teraz wiemy - ile, i na kiedy.

Współpracę z eq system polecam osobom, które szukają nie tylko firmy wdrożeniowej, ale również wsparcia merytorycznego w zakresie doskonalenia procesu zarządzania produkcją.

Tomasz Konkel
production manager
Metrix Metal Sp. z o.o.

 • Cel

  Skrócenie całego cyklu produkcyjnego.

  Efekt

  Skrócenie czasu oczekiwania na wyrób gotowy o 30% dzięki płynniejszemu przepływowi półfabrykatów przez produkcję.

 • Cel

  Lepsze odzwierciedlenie przebiegu całego procesu produkcji, w tym powiązań pomiędzy operacjami, dostępności osób o odpowiednich kompetencjach czy występujących ograniczeń.

  Efekt

  Ograniczenie liczby błędów oraz zwiększenie zaufania ze strony klientów poprzez eliminację planowania ręcznego w MS Excel, automatyzację bilansowania materiałowego oraz wprowadzenie synchronizacji planu zakupów ze stworzonym harmonogramem. Poprawa stabilności całego procesu dzięki precyzyjnemu odzwierciedleniu występujących ograniczeń.

 • Cel

  Ustandaryzowanie całego procesu produkcji, weryfikacja danych technologicznych, przyspieszenie wykrywalności braków oraz udoskonalenie kultury organizacyjnej przedsiębiorstwa.

  Efekt

  Poprawa wyników finansowych przy zachowaniu takich samych zasobów.

Konsultacja z ekspertem

Skontaktuj się z nami i zamów bezpłatną konsultację z naszym ekspertem. Podczas krótkiej rozmowy telefonicznej postaramy się poznać Twoje potrzeby i odpowiedzieć na wszystkie pytania.