Skuteczna eliminacja strat – to możliwe

Świat nie jest idealny. Nie zawsze teoria pokrywa się z praktyką. Dostawcy się spóźniają, surowce nie zawsze są najwyższej jakości, maszyny się psują, a klienci zmieniają zdanie. I to najczęściej w ostatnim momencie.

Ma to ogromny wpływ na efektywność zarządzania produkcją, a utrzymanie jej odbywa się kosztem ludzi, jakości czy też czasu. Działania te niejednokrotnie prowadzą do strat, których można by  z łatwością uniknąć dzięki odpowiednim narzędziom.

Skuteczne planowanie – podstawa sukcesu

Plany produkcyjne szczególnie często ulegają zmianom, a ciągłe przystosowywanie się do tak niestabilnych  warunków stanowi poważne wyzwanie nawet dla najlepszych menedżerów.

Obecnie dostępne na rynku rozwiązania, w tym metody planowania zawarte w tak popularnych systemach jak SAP czy IFS, teoretycznie mają usprawnić proces tworzenia i optymalizacji planów produkcyjnych. Jednak często nie są one w stanie zrealizować nawet najprostszych wymagań funkcjonalnych, czy też założonych wcześniej celów, nie mówiąc już o bardziej zaawansowanych strategiach planistycznych.

Indywidualne potrzeby – innowacyjne rozwiązanie  

Firma EQ System wprowadziła z dużym sukcesem na polski rynek zaawanasowane narzędzie do planowania i harmonogramowania produkcji, sprawdzone przez światowych liderów. 

Korzyści zastosowania APS w stosunku do ERP

Po wielu projektach zakończonych sukcesem, z przekonaniem możemy stwierdzić, że wypełniliśmy lukę na polskim rynku. Wprowadziliśmy narzędzie, które pod wieloma względami jest bardziej efektywne i elastyczne niż inne rozwiązania tego typu dostępne na rynku.

Indywidualne podejście – elastyczność w działaniu

Asprova APS wykorzystuje specjalistyczne i dedykowane algorytmy do planowania produkcji. Pozwalają one dokładnie i precyzyjnie odzwierciedlić proces produkcyjny, a dodatkowo umożliwiają sterowanie nim na każdym z poziomów.

Zarządzanie procesem produkcyjnym to jednak coś więcej niż jedynie sterowanie sekwencjami zadań. Wymaga ono uwzględnienia wielu czynników, takich jak:

  • strategii sprzedaży i zmiennych potrzeb rynku,
  • polityki optymalizacji,
  • metod zarządzania stanami magazynowymi w firmie,
  • długofalowej strategii firmy,
  • wszystkich priorytetów, które mogą się pojawić w procesie zarządczym (łącznie z tak zwanym „priorytetem prezesa”, który czasem zaburza nawet optymalne kalkulacje)

 

Każdy z wydziałów, gniazd a nawet maszyn może wymagać indywidualnego podejścia, sterowania opartego na różnorodnych parametrach. Przy każdej analizie danych należy wziąć pod uwagę całą serię ograniczeń logistycznych, technologicznych oraz tych związanych z realną wydajnością operatorów.

Sposób na sukces – wielokrotnie sprawdzony

Wybór narzędzia do zaawansowanego planowania i harmonogramowania powinien być oparty na technicznych możliwościach systemu, jego elastyczności i głębokim zrozumieniu tematu przez jego twórców. Warto skupić się również na pozytywnych doświadczeniach innych klientów. Osiągnięcia użytkowników systemu ASPROVA APS mogą stanowić wrażenie czysto teoretycznych, są one jednak rzeczywistą konsekwencją wdrożenia systemu w różnych firmach.

Wśród uzyskanych korzyści warto wyróżnić:

  • skrócenie cyklu produkcji o 50%,
  • redukcję zapasów półproduktów o 50%,
  • redukcję stanów magazynowych wyrobów gotowych o 30%,
  • wzrost produktywności o 20%,
  • wzrost łącznej efektywności wykorzystania sprzętu o 8%

O jakości systemu Asprova APS świadczy skala jego dominacji na rynku japońskim - 58,4% firm używających narzędzi do planowania korzysta z Asprovy. Jej wszechstronność jest również doceniana przez polskich producentów, a uniwersalność zastosowania pozwoliła na wdrożenie jej w niemal każdej branży na świecie.

Nowoczesne metody – nadspodziewane efekty

EQ System to firma doradcza i świadcząca usługi informatyczne. EQ System to także firma, która z dużym sukcesem pomaga swoim klientom w transformacji i implementacji nowoczesnych metod zarządzania i sterowania produkcją. Stawiamy na ciągły rozwój, a zadowolenie klientów potwierdza najwyższą jakość naszych usług. Wdrożenie na polskim rynku tak innowacyjnego produktu jak Asprova wpłynęło także na nasz rozwój. Obecnie staramy się dzielić wiedzą i doświadczeniami z jak największą grupa odbiorców - zarówno biznesowych, jak i akademickich. Spotkania z nimi zapewniają nam również doskonałe zrozumienie ich różnorodnych potrzeb. Niekonwencjonalne podejście do specyficznych procesów, warunków i trudności panujących w przedsiębiorstwach produkcyjnych są dla naszej firmy priorytetem. I zawsze nim pozostaną.


Kontakt do eksperta

Jeśli chcesz poznać rzeczywiste korzyści dla Twojej firmy, wynikające ze skutecznego planowania produkcji nie czekaj i już dzisiaj skontaktuj się z naszym ekspertem! >>>>

Osoba kontaktowa:

Paweł Pilaszek
Kosultant Biznesowy
Pawel.Pilaszek@Eqsystem.pl
Tel. +48 662 271 552